Väide, et ühed inimgrupid on teistest mõnedel aladel paremad oma geneetilise koodi tõttu, ei ole siiski teaduslikku kinnitust leidnud.
Meie relvad arenevad kiiremini kui ühiskonna arenguks vajalikud liigisisese agressiooni kõrvalesuunamise mehhanismid ja asendustegevus selle mahalaadimiseks.
Laval sünnib hoogne, groteskne, veriselt naljakas lugu, milles kaks koosseisu teeb hulga mitmekihilisi ja silmapaistvaid rolle ning tõestab, et tuleb ka paraja muusikalise proovikiviga toime.
Suure pildi puhul torkab silma, et väike ja alarahastatuna eksistentsiaalsete valikute ees seisev valdkond on killustunud, õhus on kõrbehaisu, mis on ilmselt nii läbipõlemise kui ka omavaheliste lahingute kirbe märk.
„Isamaa pääsukesed“ on väga näitlejasõbralik näidend, sest seal pole pea- ega kõrvalosi, vaid hulk teravaid, üksteisele vastanduvaid, kuid väga elulisi karaktereid.
Eesti keel on üks väiksemaid keeli maailmas, kus on olemas kogu maailma teadus.
Kuigi Tallinna kunstinädala suurnäitusele võib mõndagi ette heita, tuleb korraldajaid õnnitleda ja julgustada ka teisi kuraatoreid ekspansiivselt tegutsema.
Eili Neuhaus on kõik eelmängud ja sissejuhatused suureks lavastanud: muusika algab, kõlavad esimesed taktid, võetakse sisse tantsupoos, kuid sellele järgneb ainult loobumist rõhutav keerutus.
Muuseumide andmebaas MuIS täieneb pidevalt, kuid sinna ei ole veel kantud kõik muuseumis hoiul käsikirjad.
Eesti kolme eriplaneeringu puhul pole planeerimisseadust järgitud, kuigi seadused peaksid ju kehtima eranditeta kõigile.
Urve Sõmera „Päikesevõimalus“ sobib haiglaraamatukokku nagu valatult. Nii mõnigi leiaks seda lugedes, et tema elul pole nii väga häda midagi.
Tehnoloogiad, mis tegid võimalikuks iPhone’i loomise, pärinevad uurimistöödest, mis on ajendatud kas puhtast teaduslikust uudishimust või utoopilistest insenertehnilistest probleemiasetustest.
Tallinnas toimunud rahvusvaheline arhitektuuriajaloo tähtsündmus annab valemi, kuidas korraldada meeldejääv konverents.
„Ristiisa“ kahes esimeses osas on kaunist seoslikkusele ja põhjuslikkusele rajatud korrapära.
Jan Kaus: „Üleüldse oskan ma üha vähem õpetada teistele köiel kõndimist, kui ise aeg-ajalt siledal maal käpuli käin.“
Maarin Mürk, „Karu, ära nuta, hakka tegutsema!“
Rein Raud, „Veel kord geneetilise ja kultuurilise piirist“
Valle-Sten Maiste, „Marje Hansar, pühitsetud olgu …“
Maila Kuusik, „Eriplaneering ehk Mis on lubatud Jupiterile …“
Andi Hektor, „Kuidas alusteadus meie nutitelefoni jõuab“
Eesti Draamateatri ja Nargeni festivali „Isamaa pääsukesed“
Konrad Lorenzi „Niinimetatud kurjus: agressiooni looduslugu“