Kui saalis on kakssada inimest, sünnib sel õhtul kakssada etendust.
Mida viimati lavastasid, müügijuht?
Meenutades valimiste ajal pakutud virtuaalseid rahapakke ja õnnevalemeid ja lugedes nüüd tilgutatud lugusid parteihierarhia tippudes käivast võimuvõitlusest, hakkab tasapisi juba veidrana tunduma kujutlus, justkui ei peaks parlamentaarne demokraatia ja valimised toimima mitte ainult kui võimu jagamise mehhanism, vaid ka kui vähemasti üldist maailmavaatelist identiteeti välja pakkuv või taasloov mehhanism. Sest…
Tiina Kirsi kirjutis “turumajanduslikust teadustootmisest” eelmises Sirbis tõi paljudele humanitaaridele leevendust: viimaks ometi võtab keegi sest üha ängistavamast painest kirjutada! Üksikuid appikarjeid või protestinoote on ligi viisteist aastat väldanud teadusreformi jooksul ennegi kuulda olnud, kuid kuulda võtnud neid keegi ei ole ning asi on läinud aina absurdsemaks. Ja viimase pooleteise…
Professor Tiina Kirsi artikkel on tänuväärne lisandus juba võrdlemisi pikka kriitiliste sõnavõttude ahelasse, mille sõnum on üks: humanitaar- ja sotsiaalteaduste hindamis- ja rahastamiskriteeriumid on Eestis üksjagu paigast ära. Kirsi kriitika väärtus peitub ennekõike tõsiasjas, et selle on kirjutanud inimene, kes tuleb sellest samast Põhja-Ameerika akadeemilisest süsteemist, mida kohalikud teadusbürokraadid sageli…
NÕUKOGU STIPENDIUM
Aavik, Svea Raamatu “Manija elulugu” koostamine 15 000
KUJUTAVA JA RAKENDUSKUNSTI SIHTKAPITAL
Aavik, Viivi Osalemine Narva Muuseumi kunstigalerii näitusel 3000
Ian McEwan, Laupäev. Tõlkinud Ene-Reet Soovik. Tänapäev, 2006. 312 lk.
Maasiku fotod mõjuvad imeliste konstruktsioonidena, kainelt kalkuleeritud kompositsioonidena.
Tanja Muravskaja näitus “Positsioonid” Tallinna Linnagaleriis kuni 15. IV.
2003. aastal üles võetud “Telefoni lugu” kuulub koos “Jutlustajaga San Antoniost” (1997) kahe video hulka, mis olid Toomikul käesolevast näitusepaketist valmis juba enne uute tööde kallale asumist. Seega võib seda tööd pidada näituse kui tervikliku mentaalse konstruktsiooni nurgakiviks. Kolmanda tugipiilarina lisandub dokumentaalsetele töödele 2005. aastal maalitud “Mets”, mille lähtekujundiks on…
MERLE HILLEP (sopran), LEENA LAAS (viiul) ja NATA-LY SAKKOS Estonia talveaias 3. IV.
Brahmsi “Saksa reekviem”: EESTI FILHARMOONIA KAMMERKOOR, ERSO, Barbara Zechmeister (sopran, Saksamaa) ja Christoph Kögel (bass, Saksamaa) ROLAND BÖERI (Saksamaa) dirigeerimisel Estonia kontserdisaalis 6. IV.
Kontserdisarjas “Akadeemiline kammermuusika”: KÄDY PLAAS (sopran) ja TALLINNA SAKSOFONIKVARTETT Kadrioru lossis 31. III, kavas W. A. Mozart, Debussy, Villa-Lobos ja Kõrvits (esiettekanne).
Jules Massenet’ “MANON” VIINI STAATSOPERIS: dirigent BERTRAND DE BILLY, lavastaja ANDREI SERBAN; osades ANNA NETREBKO, ROBERTO ALAGNA, AIN ANGER, Adrian Eröd, Michael Roider jt Viinis 13. III.
Mõnikord olen soovinud esineda kontserdil, mida ei segaks noore publiku lärm. Et ka vanemad inimesed võiks mu laule kuulata.
Cliff Richard
Tundub, et meie emakeele kaasaegne kirjutus ja suuline pruukimine on halvemas korras kui rahvuslik geenivaramu. Ajalooline surutis, boreaalne kaamos, järjekindel alkoholi ja tubaka ületarvitamine ning toored toitumiskombed on eesti geenipuud hirmsasti väärdu mädandanud. Vastutustundelise sigitamise asemel on sajad Tallinna kõrtsid nädalavahetuse õhtuti pilgeni noort rahvast täis, igasuguste absurdi järele korskavate…
“Vihma tegemises” jälgitakse Mosambiigis asuvate Vumba mägede kahte rivaalitsevat autoriteeti.
“300” on nii tõsine, et näib juba naljafilmina.
Märtsikuu esimesel nädalavahetusel alustas Los Angeleses tööd Quentin Tarantino kureeritav alternatiivfilmifestival, mis kannab pealkirja “Grindhouse”. Üritus kestab 30. aprillini, selle aja jooksul linastub rohkem kui poolsada filmi. Suurem osa friigifilmidest (“The Girl From Starship Venus”, “Brotherhood of Death”, “Pick-up Summer”, “Super Man Chu” jt) pärinevad Tarantino isiklikust filmikogust ja tulevad…