Led Zeppelin 1974. aastal.
Led Zeppelini ei teinud rock-muusika kõige mõjukamaks ja edukamaks heavy metal bändiks mitte kõuehäälne heli ega haamerdav biit, vaid võime põimida oma helimaastikku mütoloogiat, müstitsismi, maailmamuusikat ja briti folkloori. Led Zeppelini ja publiku ühenduslülideks said bändi kontseptsioonalbumid ja live-kontserdid. Led Zeppelinist rääkides peab alustama kahest mehest: ansambli mänedžerist Peter Grantist ja kitarrist Jimmy Page’ist.
Meile, toona 13aastastele poistele, avaldas Bowie kummalist muljet. Hakkasime end meikima ja kõigile rääkima, et oleme homod, aga ise vahtisime kogu aeg plikasid.
Michael Hughes on öelnud: „Siin nad on. Ruunivalaja John Michael „Ozzy” Osbourne (1948): see laulja võrgutab sinu hinge mitmeti, valades ette teatamata kurjakuulutavat ruunimärki. Ta on küll Õukonna Pajats, kuid ole valvel! Sellel narril on jõudu, mida ei tohiks alahinnata! Sorts Frank Anthony Iommi (1948): sellel kitarristil on võime hüpnotiseerida sinu vaimu, mida ta tihti ka teeb. Ta võib sind erutada helidega, mis panevad isegi kivid nutma. Maag Terence Michael…
netifoto
Ohverdada tuleb palju, ka oma isiksus. Kõik sõltub sellest, kui sügavale tahad minna. Pole oluline, et sind hulluks peetakse, tuleb jätkata ja ollagi hull.
Kui „The British Invasion’i” rock’n’roll’i raamat on lõplikult suletud – mis ei juhtu vist enne, kui Mick Jagger ja Keith Richards lahkuvad kontserdilavalt ratastoolis –, võiks keegi teha tagasivaate omaaegsetele nimekatele briti bändidele, kes USAs ei saavutanudki erilist kuulsust. Ning ta võiks tähelepanu pöörata ühele mainekale briti invasioonis osalejale, ansamblile The Hollies.
Inglismaalt Manchesterist pärit Herman’s Hermitsit võib pidada maailma esimeseks närimiskummibändiks. (Kuigi 60ndate keskel oli see mõiste veel tundmatu, nn nätsubändid võrsusid ju aastakümne lõpus.) Herman’s Hermits oli oma tohutu populaarsuse eest tänu võlgu just väga noorele, isegi murdeeast nooremale publikule. Bändi laulusolistist Hermanist, ristinimega Peter Noone (sellest pikkade esihammastega ja lapsekasvu kutist, kel kaalutletult hardaks tegev ja samas ülemeelik imidž), saigi miljonite plikade suursoosik. Ka mammadel oli kerge heaks kiita…
netifoto
Laulja ja helilooja Ray Daviesi juhitud ansambel The Kinks on The Beatlesi, The Rolling Stonesi ja The Who kõrval märkimisväärseim kuuekümnendate briti bänd. On isegi väidetud, et The Kinks oli tollastest USA vallutanud briti invasiooni ansamblitest kõige britilikum. Samas mainitakse, et 1965. aasta esimesele menukale USA tuurile vaatamata diskvalifitseeris The Kinks end ise, tänu teadlikule protestivaimule, aastateks sellest suurest turust. Oli ju Ray Davies avalikult kuulutanud ajakirjas Melody Maker nii:…
Põhja-Inglismaal Newcastle’is loodud The Animals oli 60ndate keskel inglise rütmibluusi bändidest üks paremaid. Ansambli solist Eric Burdon laulis hämmastavalt negriidses stiilis ja kogu bändi repertuaar andis tunnistust afroameerika muusika heast tundmisest. The Animals mängis Bo Diddley, John Lee Hookeri, Chuck Berry ja Ray Charlesi lugusid raevuka agressiivsusega ja on väidetud, et need esitused põhinesidki rohkem fiilingul kui mänguoskusel, kuna bändi liikmed (välja arvatud orelimängija Alan Price) olid üsna keskmise tasemega…
Elektrikitarridega instrumentaalmuusikat esitanud The Shadows oli 60ndate algul Inglismaa soosituim ansambel, enne kui The Beatles ja talle järgnenud laulvad biitbändid kogu riigi muusikapildi põhjalikult segamini lõid. Kuigi biitlid pühkisid teelt pea kõik aastakümne alguse suurnimed, ei mõjutanud nad Shadowsi menu nii palju, kui võinuks arvata. Traadipop kõlas edasi ja seda suunda esindavad plaadid pääsesid edetabelitesse ka mersey-beat’i valitsemise ajal. The Shadows suutis vorpida hitte, mis pidasid vastu nii tulevasele folkrock’i,…
“Pärast kooli lõppu pääses Chubby tibude müüjana tööle kodulinna lihaturule. Tal oli kombeks töötamise vaheaegadel omaette laulda ja see tasuta kontsert meeldis paljudele ostjatele. 1959. aastal sattus toda tibumüüjat kuulama ühe kohaliku väikeplaadifirma juht, kes palus noormehel kiiresti ilmuda kontorisse, et kirjutada alla plaadistuslepingule.”
Ennast mässuliste ekraanikangelaste Marlon Brando ja James Deani eeskujul üleni musta nahkürpi riietanud kõhn ja veidi konarliku näoga Gene Vincent suutis vaid ühe singliga “Be-Bop-A-Lula”, mis tegelikult summeeris kogu varajase rockabilly olemuse, pääseda Billboardi tabeli esimeste hulka. Muusikalukku kinnistus ta kui üks kõigi aegade parim rockabilly ja rock’n’roll’i artist aga just tänu oma stiilsetele väikehittidele. Seda rock-muusika bad boy’ks peetud laval lonkavat ja määrdunud juustega lauljat on kuulsusena imetlenud möödunud…
The Platters on momendil üks populaarsem Ameerika lauluansambel, mis näitab tegelikult jänkide väga halba maitset. Kvartetti valitseb ülisentimentaalselt lõõritav eunuhhist tenor ja ülejäänud vaid saadavad teda.
Soome ajakirjast Ajan Sävel (1957)
Kasutame küpsiseid seadme teabe salvestamiseks ja ligipääsuks selle andmetele. Kui nõustute selle tehnoloogia kasutamisega, võimaldab see meil töödelda sirvimiskäitumist ja teie harjumusi sel saidil. Küpsistest keeldumine võib negatiivselt mõjutada mõningaid funktsioone ja võimalusi.
Funktsionaalsed
Always active
Vajalikud, et te saaksite segamatult portaali eri osade vahel liikuda.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistika
Kasutatakse lehe külastatavuse statistika kogumiseksThe technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.