Artemi Troitski arvates peab Putin Ukrainat lihtsalt tänavatüdrukuks, prostituudiks: maksa ja tee temaga mis tahad – see on äärmiselt alandav igale uhkele rahvale.
Kuidas on võimalik, et 1991. ja 1993. aastal otsustavalt KGB vastu pööranud Jeltsin andis võimu üle KGB ohvitserile Putinile, teades, et augustis 1991 oli KGB planeerinud ta arreteerida ja hukata?
Mida on Ukraina kohta tänavu kirjutanud Vene meedia
Noorte patriotismi kasv tähendab paratamatut põlvkondadevahelist konflikti kodudes.
Läänel ei paista olevat selgust, mida tahetakse: kas lihtsalt Venemaa vaoshoidmist, täielikku võitu uues külmas sõjas, piiratud sõjalist konflikti, Venemaa lagunemist või mõjusfääride ümbermängimist Euraasias.
Gorbatšovi korduv hoiatus, et endises NSV Liidus puhkeb midagi Jugoslaavia kodusõja sarnast, ei saanud teoks kohe. Ometi on see nüüd käes.
„Olmeulmad“ on vormi ja atmosfääri poolest üks põnevamaid tantsulavastusi, kus balansseeritakse unenäolise ja argise piiril.
Endrik Mänd: „Ma usun, et praegu luuakse linlikku elukeskkonda mõtestatumalt kui kümme aastat tagasi.“
Suvise aja teatri üks võlu ongi see, et vaatajad ja ka tegijad kogevad rikastavaid kooslusi. „Vannutatud neitsite“ puhul see nii just ongi: trupp on reljeefne, aga ühtlaselt tugev.
ehk Miks teha kunsti ja kuidas seda mõista?
Oleksandr Vynogradov: „Oleme jäänud truuks postindustriaalsele esteetikale ja tõsistele teemadel nagu sõda, piirid ja mälu. Kaasaegse kunsti platvormi Izolyatsia ja loomemajandusliku Izone’i vahel on kindel piir.“
Sotsiaalse mõõtme marginaalne roll praeguses liidus on kaasa toonud olukorra, kus usk paremasse Euroopasse võib väljenduda hoopis ELi-vastasuses.
Tiiu Pallo rahutu natuur pole lasknud tal arendada välja oma laadi, aga viimaste aastakümnete abstraktses maalis on ta tugev tegija.
Kuidas on tehtud Paavo Matsini „Gogoli disko“?
Valus kukkumine reaalsusse
Euroopa Liit oma praegusel kujul vääriski vastulööki
Ummiktee vajub unustusse
Ajarännakud koos Gogoliga
Donetski nüüdiskultuuriplatvorm Izolyatsia
M. Agejevi „Romaan kokaiiniga“
Odessa piltides
Intervjuu Tallinna peaarhitekti Endrik Männiga
Keele-elu: „Lõbulaevaga elumere lainetele“