2009-35 (3268)

Eesti ainus filmikool korraldab esimesed ettevalmistuskursused filmiõppesse

Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool (BFM) alustab oktoobrikuus esmakordselt Eestis ettevalmistuskursustega filmiõppesse. Märtsikuuni kestvaid kursusi viivad läbi tuntud Eesti filmitegijad ja nende lõpuks peaks osalejad olema valmis astuma kevadel filmikooli bakalaureuseõppesse.

Maret Olveti ülevaatenäitus “Läbilõige”

Neljapäeval, 1. oktoobril kell 17. 00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis Maret Olveti ülevaatenäitus „Läbilõige”. Avamisel annab autor Eesti Rahvusraamatukogule kingitusena üle valiku oma eksliibristest.

“Detsembrikuumus” on Eesti kandidaat Oscar’ile

Septembri alguses valis Eesti Oscar’i-komisjon Akadeemia võõrkeelse filmi kategooriasse kandideerima mängufilmi “Detsembrikuumus”. Filmi režissöör on Asko Kase, stsenaristid Mihkel Ulman ja Lauri Vahtre, operaator Kjell Lagerroos, kunstnik Silver Vahtre, helilooja Sven Grünberg, monteerija Tambet Tasuja ning produtsent Artur Talvik. Filmi peaosades astusid üles Sergo Vares, Liisi Koikson, Mait Malmsten ning…

Lühimängufilm “Krantsid” võitis Reykjavikis auhinna

Režissöör Sutharsan Bala ja produtsent Marianne Ostrati ühine Balti Filmi- ja Meediakooli magistritöö, lühimängufilm “Krantsid”, võitis kolmapäeval lõppenud 20. Nordisk Panorama 5 Cities Film Festivalil New Nordic Voicese võistlusprogrammi eriauhinna.

Setu leelo sai UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja

Setu leelo kantakse UNESCO vaimse kultuuripärandi nimistusse, nii otsustati täna UNESCO vaimse kultuuripärandi komitee istungil Araabia Ühendemiraatides Abu Dhabis. Kultuuriminister Laine Jänes allkirjastas ja lähetas setu leelo taotlusmaterjalid möödunud aasta septembris UNESCOle.

Uues Vikerkaares

Septembri Vikerkaare keskmes on vene teemad. Sellest võib leida üheksa Ossip Mandelštami luuletust Maria-Kristiina Lotmani tõlkes koos Mihhail Lotmani esseega “Kivi õrnus”, mis valgustab arhitektuuri, keskaja ja antiigi seoseid Mandelštami luulega. Jaan Rossi tõlkes ja saatesõnaga ilmub tähtsa nüüdisprosaisti Mihhail Šiškini jutt “Pime muusik”. “Julmuse kontsentratsioon Šiškini tekstides on muljetavaldav”,…

Nõmme Jazz festival – Suurepärased kontserdid äärelinnas

XI festival Nõmme Jazz 2009 toimub Tallinnas, Nõmmel 29.- 31. oktoobrini.

Rahvusooper pühendab muusikapäeva gala Miliza Korjusele

Täna, 1. oktoobril, kui kogu maailm tähistab rahvusvahelist muusikapäeva, kingib rahvusooper publikule suurejooneline ooperigala, mis on pühendatud tuntud eesti päritolu koloratuursopranile ja filminäitlejale Miliza Korjusele. Galal esinevad lisaks rahvusooperi solistidele Aile Asszonyi, Liisi Kasenõmm, Annely Peebo ja Kädy Plaas. Dirigeerib Arvo Volmer.    

Arvo Pärdi „Berliini missa“ kõlab Saksamaa taasühinemise aastapäeval

3. oktoobril, kahe Saksamaa taasühinemise 19. aastapäeval, annavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Daniel Reussi juhatusel kontserdi Tallinna Metodisti kirikus, kus peateosena kõlab Arvo Pärdi „Berliini missa“. 

Avatakse näitus “Lauluemade jälg. Soomlased setosid jäädvustamas”

1. oktoobril kl 16.00 avatakse Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) näitus soomlaste uurimismatkast Setomaale – „Lauluemade jälg. Soomlased setosid jäädvustamas”. Näituse kuraatorid on Andreas Kalkun ja Aapo Roselius, kujundajaks Andrus Kalkun. 

Sümfoonia kolmele dirigenile. Laval üks viiul.

Jaanika Juhanson, Renate Valme, Martin Sookael, Aleksander Eelmaa – kolm lavastajat ja üks näitleja! Kuulujutt räägib, et Estonias pidi keski saksa lavastaja praegu uut tükki tegema ja kui ta kuulnud, et tehakse etendust, kus on kolm lavastajat ja üks näitleja, siis ta tõstis silmad ja ütles kiiresti ning temperamentselt: “Das…

Mihkel Kaevats esitleb uut luulekogu

Olete oodatud Mihkel Kaevatsi luulekogu „Eile hommikul ja täna“ esitluseleTallinna Linnateatri Teatrisõprade klubis Lai tn 23 reedel, 2. oktoobril kell 17.30

Reedel Sirp nr 36

Sirbiga kaasas Diplomaatia.
Neljapäeva õhtul jagatakse/jagati välja järjekordsed Eesti muusikaauhinnad, nii Eesti Muusikanõukogu kolm tunnustust kui ka kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiad. Palju õnne!
Dramaturgia eri. Kas Eesti teater vajab dramaturge lavastajate kõrvale, kust ja kuidas neid võiks saada? Ja veel enam: kust ja kuidas võiks tekkida uus omamaine dramaturgia.
Kirjastus Ilmamaa andis välja…

Soome popkunstiklassik Kumus

Neljapäeval, 1. oktoobril kell 18.00 avatakse Kumu kunstimuuseumi 4. korruse B-tiivas näitus „Harro! Soome popkunsti klassik”. Näituse avab Soome Vabariigi suursaadik Eestis Jaakko Kalela. Avamisele saabub ka Harro Koskinen. Publikule on näitus avatud 2. oktoobrist 2009 kuni 28. märtsini 2010.

Eestlased jagavad oma lugusid muuseumiga

29. septembril kl 11–15 tänatakse Eesti Rahva Muuseum näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) kõiki muuseumi abilisi – kirjasaatjaid ja teisi juubeliaasta kogumisvõistlusel osalenud inimesi nende panuse eest, mida nad oma lugudega meie rahvuskultuuri jäädvustamisel teevad. Mihklipäeval tehakse kokkuvõtteid Eesti Rahva Muuseumi 100. sünnipäevale pühendatud kogumisaktsioonist „Kingi muuseumile päev oma elust“…

Enno Ootsingu isikunäitus Saint–Gobain Ehitustooted Eesti AS ruumides

Ehitusmaterjalide suurtootja ja –kaubastaja Saint Gobain Ehitustooted AS on oma kontori- ja esinduskompleksis (aadressil Peterburi tee 75) korraldanud regulaarselt eesti nüüdiskunstnike isikunäitusi. Järjekordseks, alates 29.septembrist avatud näituseks on tuntud kunstniku ja kunstipedagoogi, Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessori Enno Ootsingu isikunäitus „Ilmeid ja ilminguid“.

Tartu Kunstimuuseum avab näituse kunstikoolist Pallas

Neljapäeval, 1. oktoobril kell 16 avab Tartu Kunstimuuseum näituse PALLAS, mis on pühendatud täpselt 90. aastat tagasi uksed avanud samanimelisele ateljeele skulptuuri, maali ja joonistamise alal. Eesti kunstiloos legendaarseks muutunud kunstikool Pallas on fenomeniks, mis andis näo kogu meie rahvusliku kunsti kujunemisele.

Ulmeplaadid esitlevad plaati Veljo Tormise teoste töötlustega

Neljapäeval, 1. oktoobril kell 19 esitleb plaadifirma Ulmeplaadid uhiuut albumit „Laulu jäävuse seadus“ Veljo Tormise teoste töötlustega. Esitlus leiab aset Von Krahli teatris festivali Plektrum raames. Uusversioone Veljo Tormise teostest esitavad Kirtana Rasa, Jaan Pehk, Taavi Tulev, Eva Mitreikina ja teised. Kohal on helilooja Veljo Tormis ise. Sissepääs on tasuta.…

Avameelsed kahekõned klaveriga

Kalle Randalu klaveriõhtu 17. IX Estonia kontserdisaalis.
Suur kunstnik valitseb aega ja ruumi. Ning mitte pelgalt aega, milles teose helikangas lahti rullub, ja ruumi, kus pilli kõla kõnekaks väljenduseks saab, vaid ka dimensiooni, kus nii esitaja, teos kui kuulajaskond ühte vaimsesse tervikusse lõimuvad. Randalu klaveriõhtu  süvenev tonaalsus, interpreedi kõrge pianistlik…

„Vocalissimo” taasavanes debüüdiga

Sarja „Vocalissimo” avakontsert: Monika-Evelin Liiv (metsosopran) ja Ralf Taal (klaver) 12. IX Tallinna raekojas.
„Vocalissimo” seitsmeosalist sarja Tallinna raekojas alustas sel hooajal metsosopran MonikaEvelin Liiv, partneriks pianist Ralf Taal. Hingates ühte rütmi tempoka maailmaga, mahtus XX  sajandi alguse heliloojate, geniaalse venelase Sergei Rahmaninovi ja hispaanlase Manuel de Falla lauludest koosnev kaheosaline…

Kaks avakontserti

ERSO hooaeg avati väga ahvatleva kavaga: Schumanni Klaverikontsert ja Šostakovitši 13. sümfoonia. Kuna kavas pakuti vokaalinstrumentaalset suurvormi, valisin külastuseks parima akustikaga saali ja see on minu kindla veendumuse järgi Pärnu kontserdimaja. Robert Schumanni Klaverikontsert a-moll op. 54 on küll rohkem mažoorne kui minoorne  (II osa F- ja III A-duur), ent…

Keele-elu uudised

Mentorlusprojekt on käivitunud
Riikliku õppekava kohaselt tuleb venekeelsetes koolides järk-järgult üle minna kakskeelsele gümnaasiumiharidusele, 2011/2012. õppeaastaks peab seal 60% õppeainetest olema eestikeelne. Kuigi üleminekul eestikeelsele õppele tagatakse koolidele võimalus suurem osa üleminekuaineid ise valida, on see õpetajatele suur väljakutse  ning nende keeleoskus pole alati piisav, et õpetada oma ainet kõrgel tasemel.…

Individuaalne keeleõpe mentori toel

„No milleks sulle seda lisatööd veel tarvis oli?” imestavad mitmed kolleegid. Tõepoolest, miks ma vastasin Briti Nõukogu, Avatud Eesti Fondi ja Integratsiooni Sihtasutuse üleskutsele osaleda individuaalse keeleõppe katseprojektis, läbisin valimisvooru ja 72 tundi koolitust oma vabast ajast? On ju aastane koostöö mentiiga vastutusrikas ja ka küllaltki aeganõudev  ning igapäevane töö…

VASTAB Sulev Iva

Võiks arvata, et kui võru keelt on uues keeleseaduse projektis nimetatud eesti keele erikujuks, siis, kuna tegemist on eesti keelega, võiks sel olla õigus piirkondlikus kontekstis ka ainuke infokandja olla? Millise sõnastusega võrukesed soovivad oma keele õigusi uues keeleseaduses kaitsta?
Sulev Iva, võru keele uurija ning õpetaja: 
Seadusekavast küll võru keelele…

VASTAB Sulev Iva

Võiks arvata, et kui võru keelt on uues keeleseaduse projektis nimetatud eesti keele erikujuks, siis, kuna tegemist on eesti keelega, võiks sel olla õigus piirkondlikus kontekstis ka ainuke infokandja olla? Millise sõnastusega võrukesed soovivad oma keele õigusi uues keeleseaduses kaitsta?
Sulev Iva, võru keele uurija ning õpetaja: 
Seadusekavast küll võru keelele…

Teod: „Eesti keele seletav sõnaraamat”

Margit Langemets, Eesti Keele Instituudi sõnaraamatute peatoimetaja, „Eesti keele seletav sõnaraamat” on teise, täiendatud ning parandatud trükina ja kuue(kõva)köitelisena septembri algusest müügil. Milles on seisnenud täiendused ja parandused?
Võrreldes esimese trükiga on sõnaraamatut täiendatud umbes 4000 uue märksõnaga  ning rohkete silmahakanud uute tähendustega. Oleme korrastanud ja ühtlustanud üldist esitust, seda…

Üts’ kergegene märgütüs kagupoolsest isikunimepruugist

Pärast äsja saadud sovetipassilaualikku nimekõrvakiilu kelleltki (ise vist head soovinud) munitsipaalametnikult sattusin ühel istungil sirvima laual olnud Setomaa rahva lehte (… Rahva Lehte?) ning üllatusin, kui soojadmõnusad võivad riigikeele normi vastased tagurpidised nimed olla siis, kui perenimi on omastavas! Üllatuda polnud põhjust, sest sel põlisel  pruugil pole midagi ühist meie…

Uudishimulikud inimese järglased

Maailmalõpujärgseid meeleolusid rõhutava „9” alatoon ei luba seda lastefilmiks pidada.      
Animamängufilm „9”, USA 2009, 79 min, režissöör Shane Acker, stsenaarium Pamela Pettler ja Shane Acker, muusika Danny Elfman, produtsendid Tim Burton ja Timur Bekmambetov. Hääled Elijah Wood, John C. Rejlly, Jennifer Connelly, Martin Landau jt. Linastub Tallinna ja Tartu kobarkinos.  …

Matsalus võidutses Eesti loodusfilm

Seitse aastat tagasi alguse saanud Matsalu loodusfilmide festival on suutnud sihipäraselt jätkata ja oma missiooni edukalt täita.Nagu läinud nädal tõestas, läbis igasügisene filmiränne Eestit ka sellel aastal: 16. – 20. septembrini peeti Läänemaal Lihulas maha Matsalu rahvusvaheline loodusfilmide festival, sedapuhku ligi 170 „külalisega”. Seitse aastat tagasi alguse saanud Matsalu festival…

Satiirist propagandadani*

Poliitiline teater on surnud, kuid mõned veel tantsivad tema haual.Teatriteadus ei ole täppisteadus. Mõistetel pole selgeid piire ning ega ole ka uurimistulemused üheselt tõestatavad. „Draama 2009” festivali ajal peeti Tartus konverents pealkirjaga „Satiir või propaganda? Pilguheit teatrile, poliitikale ja ühiskonnale Euroopas”. Peateemaks poliitiline teater. Tunnistan, niipalju kui on maailmas teatriuurijaid,…

Eesti teatril on puudu dramaturgidest, kes hindaksid lavastusi lõppfaasis

Mida arvavad eesti teatrist festivali „Draama” žürii väliskülalised?       
Tommi Auvinen, lavastaja ja näitleja, Soome:
Mul on raske kommenteerida eesti teatrit tervikuna, olen seda küllaltki vähe näinud, kui mitte arvestada olnud festivali. Tean, et Eestis on palju huvitavaid lavastajaid ja lavastusi, mis on löönud mitmel pool maailmas laineid, kuid see, mida „Draamal”…

Kellele ja milleks on festival mõeldud?

Valik mõtteid sügisel 2007 kirjutatud artiklist festivali „Draama” ilmumata jäänud järelraamatusseKõige õnnelikum olen ma selle üle, et Eestis on nii palju erinevat teatrit. Programmis oli lavastusi suurtelt ja väikestelt teatritelt, vanadelt ja uutelt teatritelt. Oli lavastusi, kus näha eesti teatris traditsioonilisi lähenemisviise, ja neid, kus otsiti uusi vorme. Mõnikord leiti,…

„Draama 2009” arvudes

*
„Draama” eelarve ca 1 575 000.
„OmaDraama” eelarve ca 445 000, sellest 330 000 Riia Uue teatri „Sound of Silence” toomine.
„Draamakese” eelarve ca 80 000.
Kooliteatrite festivali eelarve 180 471.       

Draama draama

See on juba mitu head aastat nii, et kui kirjutad endale märkmikku üles „Draama” kuupäevad, võid sellele järgnevale nädalale lisada märke „kõik on pahased ja kirjutavad kirju” – mõni statuut kohe pakub lõputult vaidlusi. Tore, et meie kiires maailmas mõned asjad kunagi ei muutu.

Sajandi projekt peab jätkuma

Rahvusvaheliselt hinnatud kunstiobjektide puhul on ikka kõneldud nende väärtusest ja tähendusest, leitud uusi tõlgendusi neile ja ka nende loojatele. Viimasel ajal on üsna palju tähelepanu pööratud ka nende nn turustamisele ehk  kaunimalt öelduna viisile, kuidas objekte praegusele vaatajale lähemale tuua. Märksa vähem on avalikult kõneldud nende objektide säilitamisest ja konserveerimisest.…

Kunstihuviline tuleb juba praegu Tallinna Notke „Surmatantsu” vaatama

Intervjuu Niguliste muuseumi juhataja Tarmo SaaretigaNiguliste muuseum on tegutsenud juba veerandsada aastat: algul muuseumi-kontserdisaalina ning 2005. aastast muuseumina. Mis on muuseumi elus rõõmustavat olnud, mida võiks eraldi välja tuua?
Niguliste avati 1984. aastal kirikukunsti muuseumina. Üle 30 aasta väldanud ehitustööde käigus taastati ja kohandati Teises maailmasõjas purustatud Niguliste kirikuhoone muuseumiks,…

Hermen Rode – Bernt Notke kaasaegne ja tema konkurent?

Lübecki maalikunstnik Hermen Rode suri 1504. aastal: see on viis aastat varem kui Bernt Notke. Varaseim töö, mille Rode töökojale saab omistada, pärineb 1468. aastast. Notket on Lübecki allikates mainitud 1467. aastast. Seega elasid ja töötasid kaks suurt meistrit üle 30 aasta ühes ja samas linnas. See tõstatab rida küsimusi.…

Arhailine ja modernne: visuaalkultuur hiliskeskaegses Tallinnas

Eesti kunstiteaduses on Tallinna XV sajandi ehituskunsti kohta käibele läinud termin „Tallinna hilisgootika”. Siinne visuaalne pilt erineb tõepoolest sellest, mida oleme harjunud nägema teistes suurtes hansalinnades. Ja see vahe ei ole tingitud ainult ehitusmaterjalist, s.t tellise asemel lubjakivi, vaid arhitektuursete vormide erakordsest lihtsusest, nagu oleks tegemist tsistertslaste ordu ehituskunstiga. Ometigi…

Bernt Notke aasta Tallinnas

Tänavu möödub 500 aastat keskaegse PõhjaEuroopa ühe kuulsama kunstniku Bernt Notke surmast. Selle äramärkimiseks on 2009. aasta kuulutatud Bernt Notke aastaks. Tallinnale on Notke nimel eriline tähendus: paikneb ju siin koguni kaks tema töökojas valminud šedöövrit. Niguliste muuseumi „Surmatants” on kahtlemata Eesti rahvusvaheliselt kõige tuntum kunstiteos, mida igal aastal tõttavad…

Triin Ruubel: „Konkursil õpib end ja oma võimeid paremini tundma”

Alati on rõõm, kui meie noored muusikud saavad tunnustust ka väljaspool Eestit. Meil on põhjust soovida õnne peatselt 21aastaseks saavale Triin Ruubelile äsjase esikoha ja  eripreemia virtuoospala puhul Kloster Schöntali rahvusvahelisel viiuldajate konkursil. Teda hinnati heaks viiuldajaks juba siis, kui ta õppis Tallinna muusikakeskkoolis Tiiu Peäske klassis. Võtnud osa mitmest…

Kangro kaheklaverilooming

Loomingulise koostöö ja isikliku suhtlemise kogemuse pinnaltRaimo Kangrole (1949–2001) oli määratud saada mitte üksnes Eestis tunnustatud autoriks – Arvo Pärdi, oma õpetajate Jaan Räätsa ja Eino Tambergi ning samuti varakult lahkunud eakaaslaste Lepo Sumera ja Mati Kuulbergi kõrval –, vaid võtta liidripositsioon XX sajandi teise poole klaveriduorepertuaari loojate hulgas. Vaba…

Raimo Kangro muusikast läbi aegade

Helilooja Raimo Kangro oleks 21. septembril saanud 60aastaseks. Samal päeval kõlas Estonia kontserdisaalis tema muusika – peamiselt kaheklaveri- ja ansamblilood, mida mängisid pianistid Raffi Haradžanjan ja Reinis Zariņš, löökpilliansambel PaukenfEst ning flötist Mihkel Peäske ja klarnetist Toomas Vavilov. Kangro autoristiil on kordumatu ja mõned selle elemendid mõjuvad märgilisena. Domineeriv tämbrivärv:…

Betti Alveri käevõru

Kuigi kirjandus on ammu postamendilt alla tulnud, sümboliseerib Betti Alveri käevõru seda, et kirjandusel on ka edaspidi suurem tähendus, kui praegu pessimistlikult ennustatakse.     
Kui Ave Alavainu mulle seda imeasja – Betti  Alveri käevõru – esimest korda Ave Vita! keskuses Hiiumaal oma Hinnaliste Asjade Kapi klaasi tagant näitas ja teatas, et…

Vembuvana lood

Olavi Ruitlase Mees on ühtaegu saamatu ja kaval, ühtaegu naistemurdja-meestekolkija ja aina ulakile jääv uitaja. 
Tunnistan, et mul olid selle raamatu suhtes eelarvamused. Üks neist puudutas autorit ja oli positiivne. Kui võtta ette see läbilõikes üsnagi elatanud kamarilja, kes Tartu Noorte Autorite Koondisena ikka veel siin ja seal üles astub,…

Geeniuste päevikud

Tundub, et heliraamatuid koostades on võtmelise tähtsusega iga kirjaniku stiilile õige väljundi, õige hääle leidmine.Doris Kareva, Sõna on sõrm, mis osutab vaikuse väele. Režissöör Urmas Vadi, helirežissöör Külli Tüli. Eesti Rahvusringhääling, 2008. Kivisildnik, Sõda ja rahu. Režissöör Urmas Vadi, helirežissöör Külli Tüli. Jumalikud ilmutused, 2009.   
Möödunud aastal ilmus Doris Kareva…

„Eesti ajaloo” ajaloost

Paljud ajaloohuvilised lugejad on nõutud. Nimelt ilmus aastatel 2003–2005 Ilmamaa kirjastusel kaks köidet (IV ja VI) „Eesti ajalugu”. Seni ilmumata on vahepealne ehk V köide. Kas see üldse ilmub, millal? – küsib justkui petetud lugeja. Väliselt on kirjastus raamatu valmimise viimane instants ja justkui kõige viibimise eest vastutav, ometi pole…

Rootsi riigimajandus ülemereprovintsides

Vastus küsimusele, milline oli Läänemere provintside osa Rootsi riigimajanduses, määrab, kas saame rääkida koloniaalsuhte olemasolust või puudumisest.Helmut Piirimäe, Rootsi riigimajandus Eestija Liivimaal XVII sajandil. Toimetanud Indrek Elling. EÜS Kirjastus, Tartu 2009, 426 lk.       
Tartu ülikooli emeriitprofessor ja Uppsala ülikooli audoktor Helmut Piirimäe on Eesti laiemale avalikkusele eelkõige tuntud meie alma…

Paljas elu

Mitmed varased sotsiaalfilosoofid on rõhutanud ühiskonna olulisust inimelu väärtuse kujunemisel. Hobbesi kirjeldus „armetu, jõhker ja lühike” elu enne ühiskondlikku kokkulepet on selle mõttekäigu üks tuntumaid. Üks viimase aastakümne olulisemaid filosoofe Giorgio Agamben osutab „loomuliku elu” (zoe) ja „poliitilise elu” (bios) eristusele Vana-Kreekas. Poliitika eesmärk ei ole tagada mitte lihtsalt „elu”,…

Riik ja tema kontrolör

Karl Soonpää päevik on oluline väljaanne, kuna aitab teadvustada riigiteenistust, mida tänapäeval kiputakse alavääristama.Faatum. Eesti tee hävingule. Riigikontrolör Karl Soonpää päevik Eesti Vabariigi saatuseaastatest 1939-1940. Molotovi-Ribbentropi pakti tagamaad. Dokumente ja materjale. Koostanud ja kommenteerinud Küllo Arjakas ja Toomas Mattson. SE JS, 2009. 807 lk.     
Eesti Vabariigi 90 aastapäeva eel ja…

Protsendikunst – kellele ja kuidas?

2. septembril kultuuriministeeriumist kooskõlastusringile saadetud askeetliku sõnastusega riigihangete seaduse muutmise seaduse eelnõu (nn protsendikunsti seadus) koos viieleheküljelise seletuskirjaga on koalitsiooni kultuuripoliitiline lubadus ja paneb ilmselt iga kunstniku südame (ootus)ärevalt põksuma. Strateegilise otsuse (ei tule eraldi seadust, vaid täiendus riigihangete seadusse) tegi kultuuriministeerium juristide nõustamisel ja fundamentaalkriitikat selle otsuse kohta ei…
Sirp