Lilian Härm 18. IX 1927 – 24. X 2021

Lahkunud on Eesti Kunstnike Liidu liige, maalikunstnik ja armastatud lasteraamatute illustreerija Lilian Härm.

Lilian Härm sündis 1927. aastal Tallinnas teatrikunstnik Albert Vahtramäe peres. 1950. aastal lõpetas Lilian Härm Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi teatridekoratsiooni erialal ning töötas seejärel lühikest aega Tallinna Draamateatris. 1950. aastate esimesest poolest töötas Härm mitu aasta­kümmet kaubandusgraafika valdkonnas, luues maiustuste karpide ja siltide kujundusi, reklaame ja plakateid riiklikeks tähtpäevadeks ja ka laadapäevadeks.

Eesti Kunstnike Liidu liikmeks astus Lilian Härm 1961. aastal. Lilian Härmi elutööks kujunes raamatugraafika: ta on loonud illustratsioonid Eno Raua raamatule „Mõru kook” (1959), Julius Oro raamatule „Muna” (1975), Charles Perrault’ „Muinasjuttudele” (1979), „Eesti muinasjuttudele“ (1979), „Ungari muinasjuttudele” (1985) ja teistele raamatutele, mille kirkavärviliste piltide lummuses on mitu põlvkonda lapsi üles kasvanud.

Viljandisse sattus Lilian Härm esimest korda II maailmasõja ajal ning armus väikelinna, kuid alaliselt asus ta koos kunstnikust abikaasa Endel Härmiga Viljandisse elama 1974. aastal. Li­lian Härm on öelnud, et teda on köitnud Viljandi väiksus, rahulikkus ja intiimne suletud maastik. Kunstitegemise kõrval armastas Lilian Härm viibida looduses ja jalutada mööda linnatänavaid. Lilian Härm lahkus meie hulgast oma lemmikaastaajal sügisel, mil ta oli ka sündinud.

 

Eesti Kunstnike Liit

Tartu Kunstnike Liit

Kondase Keskus

Viljandi kunstisõbrad

Kultuuriministeerium

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht