Ene-Mai Luur 12. XI 1942 – 6. VIII 2021

Lahkunud on Eesti Kunstnike Liidu liige, keraamik ja portselanimaalija Ene-Mai Luur.

Ene-Mai Luur (neiupõlvenimega Vares), sündis Viljandis 1942. aastal. Tema isa Helmut Vares töötas Viljandi lina­vabrikus elektrikuna ja ema Maria Vares oli eesti keele õpetaja. Ene-Mai Luuri abikaasa August Luur oli tuntud ajakirjanik ja kirjastuse Kunst peatoimetaja ning direktor. 1964. aastal astus Ene-Mai Luur Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti keraamika erialale, mille lõpetas 1969. aastal. Lõpetamise järel alustas Luur tööd Tallinna Kunstitoodete Kombinaadi ARS monumentaalkunsti ateljee autoritiraaži kunstnikuna. Eesti Kunstnike Liidu liikmeks sai Ene-Mai Luur 1977. aastal.

Näitustel esines Luur 1970. aastast, seda nii Eestis kui ka välismaal. Aastatel 1979–1988 osales Ene-Mai Luur I–IV Baltimaade tarbekunstitriennaalil Tallinnas. Luuri isikunäitust sai vaadata 1978. aastal Tallinna Kunstisalongis, 1988. aastal Adamson-Ericu Muuseumis, 1991. aastal Haapsalu Linnagaleriis ja 1992. aastal Tallinna Raemuuseumis. Aastatel 1970–1974 võttis Ene-Mai Luur osa NSVLi keraamikute loomingulise töögrupi sümpoosionist Lätis Dzintaris ja 1992. aastal rahvusvahelisest portselanisümpoosionist Kaunases. Ene-Mai Luuri teoseid on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ja Eesti Kunstnike Liidu kunstikogus ning paljudes erakogudes.

Kolleegid ja töökaaslased meenutavad koosoldud aastaid Tallinna Kunstitoodete Kombinaadi ARS keraamika ja portselani ateljees. Seal tegi ta autoritiraaže ning mudeleid keraamika tootmise tarbeks ja maalis vormidele koobaltsiniseid lopsakaid taimi ja õisi – Ene-Mai Luuri käekiri on jõuline ja julge. Ta valmistas ka kauneid ning omanäolisi keraamilisi ehteid. Teise poole tema loomingust moodustavad humoorikad naljanägudega poolhambulised keraamilised puuviljad, mis viitavad heale huumorisoonele ja positiivsele ellusuhtumisele. Luur oli andekas, aktiivne ja rõõmus kolleeg.

Ene-Mai Luuri ärasaatmine leiab aset laupäeval, 21. augustil kell 15.30 Tallinna Pärnamäe kalmistu krematooriumis.

Eesti Kunstnike Liit

Eesti Keraamikute Liit

Eesti Tarbekunsti- ja Disaini­muuseum

Kultuuriministeerium

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht