Vee- ja tuleproov

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tallinna tehnikaülikooli rektori valimine on läbi kukkunud. Ükskõik, millised on järgmised sammud ja nende võib-olla isegi ettearvatavad tulemused, võib juba praegu ilma igasuguse DNA-analüüsita öelda, et sedavõrd jantlikuks palaganiks muutunud valimisteprotsess ei saa kuidagi enam päädida üldsust või ülikooli kui organisatsiooni austava tulemusega. Lähiminevikust meenub, et talvel ei suudetud rektorit valida Tartu kõrgemale kunstikoolile, mistõttu praegune rektor jätkab kt-na, ning mitte enam nii väga lähiminevikust meenub mündiga kulli ja kirja viskamine, kui rektorit üritati valida Tartu ülikoolis.

Kohe imelik mõelda, et just ühiskondlikult mõjukad ja akadeemiliselt kõrgelt koteeritud haridus- ja teadustemplid on osutunud organisatsioonideks, kus ei õnnestu nende potentsiaali ja positsiooni vääriliselt välja sõeluda parimat kandidaati.

Kas viga võib olla süsteemis, mille abil valikut teostada püütakse? Kui konstruktiivselt mõelda, kas võiks valijate ring olla ülikooli kui organisatsiooni mõju, keerukust ja suurust arvestades veidi laiem kui kümmekond inimest, selmet kohtuekspertiisi sülje­proovide võtmisega koormata?

Juba juuni lõpuks peaks selguma TÜ Viljandi kultuuriakadeemia uus direktor.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht