-
Kui Hvostov kirjutaks vene keeles, ei šokeeriks ta kedagi.
Ülo Mattheus
-
Energiaturu avanemisega kaasnevad tõsised väljakutsed, aga sellepärast ei peaks kahetsema Euroopa Liitu kuulumist.
-
„Ühe Hiina” poliitika taustal
Kui maailma riikide ülim eesmärk on rahu ja stabiilsus, siis on ju vägagi kummaline, et ühe kõige tunnustatuma rahusaadiku ja Nobeli rahupreemia laureaadi dalai-laama ees on paljude maailma riikide ja nende juhtide uksed kinni. Dalai-laama on üks tänapäeva ikoone, mis sümboliseerib rahu ja vägivallatut võitlust, ning sellisena võiks teda võrrelda näiteks Mahatma Gandhiga, kes just neist printsiipidest lähtudes alustas kunagi vastupanu Briti koloniaalvõimu vastu.
-
Tahaks, et meie kirjanduse uustulnukail läheks hästi, et nad ei kaotaks kirjutamise julgust ja edasi pingutaksid, et leida oma isikupärane stiil ja vabaneda kartusest iseenda ja ka teiste inimeste sisse vaadata.
-
Eerik-Niiles Kross, Vabaduse väravad. Valik tekste 1988–2006. Ilmamaa, 2007. 423 lk.
-
David Satter, Pimedus koidikul. Vene kriminaalriigi kujunemine. Tõlkinud Kullo Vende. Varrak, 2006. 288 lk.
-
Lõviosa kõigist arstide juurde tehtavatest visiitidest on ajendatud eelkõige stressist
200 aastat tagasi leiutas üks kaasaegse psühhiaatria eelkäijaid Benjamin Rush (kes kirjutas muuhulgas alla Ameerika iseseisvusdeklaratsioonile) rahustava tooli, mille külge köideti patsiendid mitmeks nädalaks. See olevat väga hästi rahustanud maniakaalsete hoogude all kannatavaid haigeid. Tooli alla oli kinnitatud parask loomulikeks vajadusteks ja pea oli pistetud kasti, mille ees olevast avausest sai patsienti sööta.
-
Leningradi aatomielektrijaamas on vananenud seadmed ja lokkab korralagedus.
Leningradi aatomielektrijaamast (LAEJ) Sosnovõi Boris ei räägita Eestis palju. Ometi on küllaga põhjust, miks peaksime LAEJ pärast muret tundma. Jaam jääb Eesti piirist vaid 70 kilomeetri kaugusele, Soome lahe kaldast lahutab jaama jäätmebasseine napp 90 meetrit. Tänaseks on neisse kogunenud 4000 tonni kõrge radioaktiivsusega jäätmeid. Tuumafüüsiku ja kohaliku keskkonnaktivisti Oleg Bodrovi hinnangul on nende radioaktiivsus võrdne 50 Tšernobõli katastroofiga.¹