Kamille Saabre Zingg 25. XII 1970 – 12. V 2024

Lahkunud on maalikunstnik Kamille Saabre (kodanikunimega Zingg). Kamille Saabre õppis aastatel 1990–1995 Eesti kunstiakadeemias maalikunsti erialal ja täiendas end 1994. aastal vahetusüliõpilasena Ameerika Ühendriikides Rhode Islandi disainiülikoolis (Rhode Island School of Design). Saabre tegutses vabakutselise kunstnikuna Tallinnas, New Yorgis ja Zürichis. Aastate jooksul töötas ta ka kunstiõpetajana Saue muusikakoolis, viies läbi õpilaste suvelaagreid, kunstiõpetajana Arte gümnaasiumis ja juhendas laste kunstiringe. Samuti oli ta kunsti- ja disainijuht turundusettevõttes Inorek & Grey ning reklaamiagentuuris Kala Ruudus, turundusjuht infotehnoloogia ettevõttes Devtraining.

Kamille Saabre alustas aktiivse näitusetegevusega 1994. aastal ja osales näitustel nii Eestis kui ka Itaalias, Soomes, Lätis, Ameerika Ühendriikides ja Šveitsis. 2019. aastal esindas ta Eestit rahvusvahelisel Pekingi biennaalil. Alates 2014. aastast kuulus Saabre Eesti Kunstnike Liitu ja oli ka Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Lisaks maaliloomingule illustreeris Saabre aastate jooksul mitmeid ilukirjandusteoseid ja lasteraamatuid. 2017. aastal portreteeriti Eesti Televisiooni saatesarjas „Meie inimesed“ tema pühendumist loometegevusele.

Saabre loomingut iseloomustavad minimalistlikult lihtsad, kuid jõulised igapäevamotiivid. Viimastel aastatel oli ta keskendunud lillede ja viljade maalimisele, võimendades tundlikult tuttavate lillede ja viljade detaile mõjuva monumentaalsuseni. Puuviljade ja lillede monumentaalportreede eesmärk oli tiivustada vaatajat äratama argipäeva pettumustes uinunud iha puhtama ja ideaalsema maailma järele. 2021. aastal kirjutas Kamille Saabre Rakvere teatris toimunud näitusele „Aitäh, et olemas oled“ saateks:

„Aeg sündida. Aeg sirguda. Aeg punguda. Aeg end lahti voltida. Avaneda. Rõõmutseda. Aeg oma ilu näidata. Aeg mõista, et õite aeg on lühike. Aeg koltuda.

Aeg kogeda ja koguda. Küpseda. Valmida viljaks. Täis saada. Aeg mõista, et endasse kogutut on hea jagada. Aeg ära anda. Aeg kuivada.

Aeg luua seemet. Aeg korrastada. Aeg ajale tagasi vaadata. Pakkida. Lehvitada. Aeg minna. Aeg uueks saamist oodata.

Aeg ajas olla, et kõike seda märgata.“

Sügav kaastunne sõpradele ja lähedastele!

Eesti Kunstnike Liit

Eesti Maalikunstnike Liit

Eesti Kultuuriministeerium

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht