Me näeme alatihti sisseastumiseksamitele tulnud noorte hulgas põlevate silmadega noori, kes tahavad teha rauast roosi. Koovit on sepistanud sellise roosi talle omasel vaiksel kombel sellise juveliirsusega, mis paneb ahhetama. Iga kurd kõnetab. Pole vahest tähtsuseta, et töö valmis tänaseks meie hulgast lahkunud suurmeistri Rein Metsa juhendamisel; tema sõnul on Koovit kuldsete kätega looja.
Roman Tavasti nimelise stipendiumi statuut ja väljaandmisviis on sellest aastast muutunud: nüüdsest annab stipendiumi välja Eesti Rahvuskultuuri Fond ja seda peab kunstnik ise taotlema nagu iga teist stipendiumi. Stipendiumi otsustuskogus on perekonna esindaja Arvi Tavast, Tavasti ettevõtte esindaja Eivor Maiväli, ehtekunstnik Kärt Summatavet, kunstiteadlane Tamara Luuk, Tavasti-nimelise stipendiumi laureaat Andrus Rumm ja allakirjutanu. Olukorras, kus kunstile osaks saav toetus ei ole teab kui helde, on iga eraalgatuslik tugiraha tähelepanuväärne.
Tänavu asutati ilma suurema kärata AdamsonEricu-nimeline stipendium, mida finantseerib LC Tallinn Hansa. 2008. aastal asutas Kadri Mälk Noore Ehte Fondi.
Rõõmu teeb, et neid on. Kaks Roman Tavasti stipendiumi nominenti, kes jäid seekord Koovitile alla – Liina Lõõbas ja Rainer Kaasik-Aaslav – on samuti tugevad.