-
Eesti Muusika Arenduskeskus (EMAK) on EASi projektide raames korraldanud 2013. ja 2014. aastal välismaal mitu eesti muusika ja muusikute esitlust: Londonis, Berliinis, Poznańis ja Helsingis.
Projektikeeles nimetame seda sihtturgude tundmaõppimiseks. Kindlasti ei ole tegu olnud traditsiooniliste kontsertidega, vaid eelkõige sihtriigi muusikatööstuse esindajate, s.o mänedžeride, agentuuride ja kontserdikorraldajate kokkuviimisega meie kontserdi- ja festivalikorraldajatega (päris agentuure meil veel pole).
Esimene, Londonisse minek oli üsna keeruline. Tegelikult valmistusime esitluseks algul koostöös Hollandi organisatsiooniga Dutch Classical…
-
1975. aastal Tallinnast alguse saanud Balti riikide konservatooriumide tudengite igakevadine kammermuusika festival on erakordselt hea näide regiooni muusikakõrgkoolide kauaaegsest koostööst. Nii pikk koostöö võib tekitada küsimusi. Mis on traditsiooni kestmiseks vajalik ühisosa? Miks ei ole üritus lihtsalt ära vajunud või huvipuudusest lõpetatud?
-
1966. aastal Tõraveres läbi viidud tudengite klaveritriode konkursist alguse saanud ja professor Villem Reimanni eestvedamisel Balti riikide muusikakõrgkoolide kammermuusikafestivaliks kujundatud ettevõtmise ajalugu on juba ligi pool sajandit pikk. Omal ajal oli see hea näide Eesti, Läti ja Leedu muusikakõrgkoolide koostööst, mis avardas meie kammermuusikaalast silmaringi. Nende riikide iseseisvuse taastamise järel on festivali geograafiline haare laienenud: toimumiskohaks on olnud Tallinna, Riia ja Vilniuse kõrval ka Helsingi, Stockholm, Berliin jm. Ajad ja…
-
Tutvustav pilk EMTA Sügisfestivalile 25.–28. IX.
Krzysztof Penderecki
-
Herluf Bidstrup. Repro.