Nõnda „Jazzkaar“ igal aastal targalt toimetabki: ka muusikasõprade laiem ring on aru saanud, et festivali kaubamärk on kaljukindel ja selle soovitusi tasub kuulda võtta.
Tallinna Kammerorkestri 30. aastapäeva alustava kontserdi kulminatsioon nii teose kui ka esituse mõjuvuse poolest oli Arnold Schönbergi „Kirgastunud öö“.
Kaunil, intiimsel ja ihuligi pugeval kontserdil kõlasid Mari Jürjensi tuntumad, kümmekond aastat tagasi Mari Pokineni nime all salvestatud laulud ja valik viimase albumi lugusid.
Tallinna a cappella festival polnud traditsiooniline koorifestival, vaid kaldu ansambliesteetika poole.
Tallinna a cappella festival 22. – 25. X Tallinnas, Jõhvis, Tartus ja Pärnus.
Läinud nädalavahetusel toimunud Tallinna a cappella festival on Eesti Kontserdi uus algatus, mille seeme pärineb 2018. aastast, kui ansambel Estonian Voices esines a cappella festivalil Londonis. Nelja kontserdipäeva ja esinejaga festival oli väike, kuid markeeris siiski a cappella muusika olulisemad suunad: klassikaline (The Tallis Scholars esitas XVI sajandi…
Riia festival väärib kindlasti ka Eesti kuulajatelt enam tähelepanu. Läti on lähedal ning sealse tasemel džässieluga tasub lähemalt tutvuda.
Festival „Rīgas ritmi“ ehk „Riia rütmid“ 1. – 3. VII Riias.
Läti pealinnas nullindate algusest saati peetavast suvisest festivalist „Rīgas ritmi“ ehk „Riia rütmid“ on kahe aastakümnega kujunenud lõunanaabrite suurim džässipidu. Meie „Jazzkaarega“ võrreldes on „Riia rütmid“ küll noorem ja väiksema programmimahuga, kuid praeguseks on festivalil…
Reisi- ja karantiinipiirangute sunnil andsid „Jazzkaarel“ tooni põhjamaised muusikud, kuid nende seas oli mitu esinejat nüüdisdžässi esimesest ešelonist.
Rahvusvaheline festival „Jazzkaar“ 9. – 15. X Tallinnas, Tartus ja Pärnus.
Kohanemise, kombineerimise ja kärpimise kolmnurka kammitsetud 2020. aasta „Jazzkaar“ – ta toimus siiski! Juba pool aastat elu varjutanud ettearvamatuse atmosfäär tingis selle, et paljusid kevadesse planeeritud artiste ei õnnestunud sügisel esinema saada ning ka vahetult festivali eel tuli…
Kuidas tähistatakse oktoobris Eesti jazzi 90. sünnipäeva?
Merli Antsmaa: Aastatega on jazziliidu tegevusest indu saanud mitmed jazziklubid üle Eesti. Toome need oktoobri jooksul fookusesse. Soovime, et Eesti jazz, eriti praegu aktiivsed muusikud, oleksid oktoobris pildil ja helis. Suurt galakontserti ei tule, kuid koostöös „Sügisjazzi“ ning muusika-aasta korraldajatega tuleb oktoobris…
Kristjan Randalu jazztrio debüütkontsert 8. IX Tallinna jazziklubis Philly Joe’s.
Jazzpianist Kristjan Randalu trio, kuhu kuuluvad ka bassist Mats Eilertsen Norrast ja trummar Markku Ounaskari Soomest, läbis eelmisel nädalal 6. – 9. IX korraliku kontserdimaratoni: nelja päeva jooksul anti seitse kontserti, esimene Viljandis ja kuus Tallinna jazziklubis Philly Joe’s.…
Noor helilooja Pärt Uusberg koorimuusikast, kodutundest ja emakeelsest luulest, looja positsioonist ja laulukaare all sündivast imest.
On see, et sinust sai helilooja, olnud teadlik valik ja selge sihi poole sammumine või on sind sellele teele suunanud inimesed ja eluseigad?
Pärt Uusberg: Ei tea, kas tohin end veel heliloojaks nimetadagi. Tõsi,…
Kümne kevadpäeva jooksul 18. – 27. aprillini rõõmustas „Jazzkaar” enam kui 20 000 muusikasõpra rohkem kui 120 sündmusega Tallinnas ning 10 Eesti linnas.
Läinud laupäeval tähistati tosina esinejaga galakontserdiga Eesti Jazzliidu kümnendat sünnipäeva. Paslikult pidulik maratonkontsert kinnitas seda, mida eesti jazziga vähegi kursis muusikasõber juba hästi teab: meie jazz on kirev, kõrgel tasemel ning pakatab entusiasmist ja loomisjanust.
„Jazzkaare” korraldatud sügiskontsertide sarjas toimus väikese ajavahega kaks etteastet, kus kõlas muusika, mille juurteks on pärimus ja õiteks nopped tänapäeva kaleidoskoopilisest muusikailmast.
Hõimupäeval, 20. oktoobril esines Eesti ansambel Elletuse, mis avaldas mulle väga sügavat muljet 2010. aastal ilmunud plaadiga „Laul jookseb ehenna”. Kontsert Kumus sisaldaski selle albumi palu, kuid…
Läinud nädalavahetusel Eesti piiri lähedal mereäärses Salacgrīvas peetud festival „Positivus” on juba võitnud tunnustussõnu sellistelt „nina püsti” väljaannetelt nagu Briti Telegraph ja Guardian („Lush!” hüüatab viimane). Tõepoolest, männimetsa all ja liivarannaga mere vahetuses läheduses viiendat korda toimunud muusikapidu mõjus oma suurusele vaatamata soojalt ja sõbralikult, pakkudes lisaks poolelt tosinalt…
Nelja uut kodumaist albumit, millest siin juttu, ühendab see, et neid esitleti palju head eesti ja välismaist muusikat pakkunud festivalil „Jõulujazz”. Kui tahta otsida, võib leida veel ühisjooni. Laura Junson ja Liisi Koikson on mõlemad lauljatarid, kes seovad maheda popi jazzilike elementidega, Junson rohkem ja Koikson vähem. Ja…
16. – 19. juunini Tallinnas Pirita kloostri varemetes püsti pandav „Maailmaküla” nimetab end, keel põses, „pärismuusika” festivaliks. Selline määratlus on üks võimalus eristuda noist arvukatest kodustest pärimusmuusika ja folgifestivalidest, millest on juba ammu kujunenud paljude muusika- ja puhkusesuve lahutamatu osa. Selline mõtteline, justkui vette või liivale tõmmatud eraldusjoon…
Aastalõpumõtted
Lõppenud jazziaasta pakkus eesti publikule hulganisti häid kontserte nii kodustelt kui ka külla tulnud muusikutelt, nagu ka häid plaate. Viimastest tulevad meelde eelkõige Kristjan Randalu igas mõttes maailmaklassiga „Desde Manhattan” ja Kadri Vooranna võimas debüüt „Tunde kaja”, aga ka Ain Agana ellukutsutud soome-eesti kvarteti „Pictures”, Šveitsis elava…
Möödunud pühapäeval lõppenud üheksateistkümnes „Jazzkaar” pakkus publikule taas laia valiku hetkel maailmas kõneainet andvast jazzist, popist ja juurtemuusikast. Võib-olla tänu Anne Ermi heale vaistule, võib-olla tänu õnnelikule juhusele oli tänavu esinejate kaardil mitu üliaktuaalset nime: värskelt BBC maailmamuusika auhinna pälvinud flamenco-uuendaja Son de la Frontera, hiljuti maailmamuusika Grammy…
Popi härrasmees Sting, hip-hop’i kaanepoiss Kanye West, New Orleansi blues/funk-gumbo The Neville Brothers, rootsi staar Eva Dahlgren, soul’i vanaema Roberta Flack – selline oli juuli lõpus toimunud “Pori Jazzi” peaesinejate nimistu. Festival, millel on uhked traditsioonid ja rahvusvaheline maine (41 aastat ajalugu ja jazzi suurimate legendide galerii), on…
Festivali “IMPROVIZZ 2006” avakontsert: HENRI BOK (Holland, bassklarnet), MEELIS VIND (bassklarnet), ANTO PETT (klaver), URSULA SAAL (saksofon), ANNE-LIIS POLL (vokaal) jt Kanuti gildi saalis 4. V.
Kasutame küpsiseid seadme teabe salvestamiseks ja ligipääsuks selle andmetele. Kui nõustute selle tehnoloogia kasutamisega, võimaldab see meil töödelda sirvimiskäitumist ja teie harjumusi sel saidil. Küpsistest keeldumine võib negatiivselt mõjutada mõningaid funktsioone ja võimalusi.
Funktsionaalsed
Always active
Vajalikud, et te saaksite segamatult portaali eri osade vahel liikuda.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistika
Kasutatakse lehe külastatavuse statistika kogumiseksThe technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.