-
Riia konverentsi ettekandeid toetasid linnaruumi ajalooainelised installatsioonid ja Arsenālsi näitused.
Konverents „Sõda, raamatukogu ja katedraal” Läti Ülikooli kirjanduse, folkloori ja kunsti instituudis 25. ja 26. VIII Friedrich Eberti Fondi toel.
-
Kui Külma sõja ajal oleks keegi öelnud, et kirjandust nüüdiskunsti kohta saadab meile salaja Ameerika Ühendriikide Luure Keskagentuur (LKA), oleksin ta välja naernud. Ent just seda kinnitab nüüd avalikult üks tähtsamaid asjaosalisi Alfred A. Reisch.
Kumu sügiskonverentsi „Kunst ja reaalpoliitika” valdavalt noorepoolsete esinejate hulgas torkas silma eakas Alfred A. Reisch. Siinkohal ei refereeri ma kogu tema kaasahaaravat ettekannet ja kohvilauavestlust tema ja ta abikaasa Irene Reischiga, vaid jagan pigem esmaelamust uudselt…
-
Kahekümne aasta eest taastatud vabadusega kaasnenud piiride avanemine tõi kunstiteadlastele võimaluse näha kord õpitud ja ka uusi teoseid originaalis. Peterburi Ermitaaži hollandi kunsti kogu, maailma paremaid, oli ju teada, aga õpingud Amsterdami-Maastrichti süveülikoolis 1998. ja 1999. aastal paigutasid teosed nende loomulikku keskkonda.1 Enne suveülikooli kandideerimist küsisin igaks juhuks üle, kas ei ole ehk seatud vanusepiiri, ent mulle vastati lahke kutsega.
-
Sirje Eelma ja Loit Jõekalda näituse avamisel. Taustal Urmas Viigi tööd „XXX”.
„Impact 5” raames toimuvale näitusele on kunstnikud valinud oma tööd ise, sellest ka ülevaatlikkus ja haare. Juba lävel tekitab põnevust Aili Vahtrapuu installatsioon „Kivikuubikud I–V”. Looduse enda ideaalilähedaseks silutud kivikesed on vangistatud metallvõrgust kuupidesse. Nende kordumatus vastandub võrguruutude ja kastide korrapärale, puhaste, n-ö tavakivide kihid pealispinna „ideede sfäärile”. Seal on kividele templijäljenditena löödud kuulsate mõtlejate näopildid ja nimed. Kui…
-
Vaade Niguliste kiriku suunas 1944. aastal.
Näitus ?Niguliste kunagised kunstivarad? Niguliste muuseum-kontserdisaalis kuni 13. VI.