Sirbi laureaadid 2019

Kultuurileht Sirp on oma paremaid autoreid-kaastöölisi laureaadi tiitliga tänanud juba aastast 1964 ja nii tänaseni välja. On olnud aastaid, mil tunnustust parimate artiklite eest on täiendanud ka kunsti- ja arhitektuuri-, noorte- ja fotopreemiad. Omamoodi kurioosumina määrati 1972. aastal lisaks eripreemiad seoses NSV Liidu 50. aastapäevaga rahvaste sõpruse ja internatsionalismi ideesid ning vennasvabariikide kirjandust ja kunsti propageerivate kirjutiste eest.

Neljapäeval, 9. jaanuaril tunnustab Sirp sadade 2019. aasta jooksul lehele kirjutanud autorite hulgast välja valitud nelja laureaati, kelleks on Ragne Kõuts-Klemm, Janek Kraavi, Karin Paulus ja Mele Pesti.

Tartu ülikooli ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts-Klemm analüüsis uuringutele tuginevas kolmes artiklis Eesti ajakirjanduse hetkeseisu ja tuleviku väljavaateid.

Tartu ülikooli doktorant ja eesti kirjanduse lektor Janek Kraavi jätkas lõppenud aastal mitme looga artiklisarjas „post-sõnastik“ popkultuuri süvahoovuste analüüsi.

Kunstiteadlane ja vabakutseline kriitik Karin Paulus valgustas Sirbi lugejaid artiklitega Tallinna avaliku ruumi kujundamisest ja puuduvast teadlikust identiteediloomest.

Tõlkija ja autor doktor Mele Pesti teemaring on Sirbis olnud lai, mullu jäid tema vaatevälja teemad Ladina-Ameerika eluolust ja kultuurist ning tõlkija argimuredest kuni inimese identiteedimuutusteni lapsevanema rollis.

Sirbi laureaatide täisnimekirja leiate Sirbi veebilehelt.

Toimetuse tänu kuulub lisaks laureaatidele kõigile tuhandetele autoritele, kes läbi Sirbi 80 eluaasta on aidanud toimetajatel lehte kvaliteetselt sisustada.

Foto Viktor Burkivski

Karin Paulus.

Foto Viktor Burkivski

Foto Diana Unt

Ragne Kõuts-Klemm

Foto Diana Unt

 

Foto erakogust

Janek Kraavi

Foto erakogust

Foto Edukontor

Mele Pesti

Foto Edukontor

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht