-
Ent kui jutt puudutas teoloogiat, ooperit, moraali või teisi tulutuid kunste, oli temaga nauding rääkida. Karen Blixen
Uuema evangeelse teoloogia põhitekstid. Koostanud Wilfried Härle ja Thomas-Andreas Põder, tõlkinud Thomas-Andreas Põder. Kujundanud Eve Kask. Sarjas „Avatud Eesti raamat” Ilmamaa 2013. 760 lk.
-
Fanny de Sivers töötleb eluslooduse ja inimese vahekorda ehtprantslaslikult.
Fanny de Sivers, Jumala loomaaed – tuttav tundmatu maailm. Toimetanud Jüri Talvet. Kujundanud Aita Linnas. Tartu Ülikooli kirjastus 2010. 72 lk.
Hiljuti 90. sünnipäeva tähistanud Fanny de Sivers on teinud lugejale kauni kingituse esseekogumiku näol, mille eesmärgiks on kummutada „keskmise kristlase” arusaam, nagu poleks „ristiusul midagi tegemist loomariigiga” (lk 8). Viljaka mõtleja positsioon on vastupidine ja kulmineerub teesis: „Jeesus suri nagu…
-
Tänapäevane läänelik kristlus, eriti selle protestantlik kuju, väidetakse olevat mandunud ning jõuetu nii oma ühiskondlikus mõjus kui näiteks võrdluses islamiga. Allakäigus süüdistatakse sagedamini valgustusajast alguse saanud vabameelsete ideede pealetungi, mis on laostanud kiriku traditsioonilise õpetuse ning moraali. Nüüd on eesti lugejal seda hüpoteesi võimalik ise järele katsuda, kuna üks nn liberaalse teoloogia klassikalisi tekste on taas maakeeles ilmavalgust näinud.
-
Armstrongi käsitluses on judaism ja islam pisut paremad religioonid kui kristlus.
Karen Armstrong, Jumala ajalugu. Tõlkinud Arno Madalik. Varrak, 2007. 446 lk.
-
Inimesi ärritab, et Toomas Paul ei ütle kunagi, kuidas asjad tegelikult on või olema peaksid.
-
“Jumaliku lohutuse raamat” köidab neid, kes mingilgi moel harrastavad Eckhartiga sarnast eluviisi.