-
Teadlaseks olemine tähendab kutsumust, mitte ametit ja palgatööd.
-
Teadlaseks olemine tähendab kutsumust, mitte ametit ja palgatööd.
-
Teadlaseks olemine tähendab kutsumust, mitte ametit ja palgatööd.
-
Kommentaar Jüri Alliku artiklile “Ei saa me läbi bibliomeetriata”.
Jüri Alliku artikkel kinnitab veel kord seda, mis on niigi selge tema varasematest analoogilistest kirjutistest. Nimelt seda, et autori usk bibliomeetriasse teaduse ja selle tulemuste hindamisel on kõigutamatu. Nendest kirjutistest tikub jääma mulje, et tubli tüki oma tööajast istub ta ISI Web of Science’is ja uurib, keda kui palju tsiteeritakse ning arvutab, kui palju mingis teadusharus on tsiteeringuid vaja, et uuringu tulemust…
-
Venemaa demokraatia lakmuspaberiks on selle riigi poliitika Baltimaadel. Umbes nii väitis kunagi tänane Rootsi välisminister Carl Bildt. See mõte tuli pähe analoogiana, kui istusin hiljuti Eesti Välispoliitika Instituudi ja Tallinna ülikooli korraldatud rahvusvahelisel konverentsil, kus käsitleti võrdlevalt poliitikat Ladina-Ameerikas ja Ida-Euroopas. Analoogia ise oli aga pigem kujundlik ja puudutas sisuliselt konverentsi ning poliitikateaduse olukorda Eestis. Selle võiks sõnastada ehk nii: Eesti poliitikateaduse taseme ja olukorra lakmuspaberiks on siin korraldatud rahvusvaheline…
-
Eesti politoloogia on üles kasvanud kommunismi juuretisel ja tegeldakse pigem sotsiaalprobleemide kui poliitikaga selle mõiste õiges tähenduses.
-
Vene välisministeeriumi ametlikku teadet, et Venemaa võtab tagasi oma allkirja just-just allkirjastatud piirilepingult, nimetas Eesti välisminister kommentaaris kahetsusväärseks. Tegelikult veelgi kahetsusväärsemaks tuleb pidada seda, et Eesti põhiseadust pragmaatiliselt väänates üldse niisugune leping sõlmiti. Eesti-Vene piirilepe sisaldub tegelikult Tartu rahulepingu artiklis 3. Uue piirileppe sõlmimisega seatakse rahuleppe kehtivus üldse kahtluse alla. Ja ühes sellega Venemaa kunagi antud tõotus loobuda igaveseks ajaks oma suveräänõigustest Eesti maale ja rahvale.
Teiselt poolt on poliitikute…
-
Eesti Teadusfondi nõukogu esimehe Jüri Alliku artikkel ?Kas Teadusfond on poliitbüroo? (PM 11. II) meenutas A. de Saint-Exupéry novelli, milles jutustatakse lugu türgi astronoomist. Too mees oli avastanud uue asteroidi ja rääkis sellest konverentsil oma Euroopa kolleegidele. Kuna türklasel oli kombeks kanda oma traditsioonilist rahvuslikku riietust, s.o. fessi ja kottpükse, siis kustutas kummaline ülikond eurooplase igasuguse huvi avastuse ja ettekande vastu. Türklane võttis kogemusest õpetust ja esines järgmisel korral euroopalikus…