-
Uute teadmiste loomist motiveerivad peale teadmishimu lõputute taotluste, aruannete ning atesteerimiste jadaga varustatud rahastamismudelid.
Eesti kunstiteadlaste ja kuraatorite ühingu aastakonverents „Kunstiteaduslikud ajakirjad. Rahvuslik ja rahvusvaheline“ Tallinna Kunstihoones 19. XII 2016. Erialaste publikatsioonide teemal arutlesid Virve Sarapik, Krista Kodres, Tiina-Mall Kreem, Juhan Maiste, Tiina Kirss, Anti Selart ja Andreas Trossek.
Eestis ilmuvate erialaste kunstiajakirjade valik on esinduslik: Kunstiteaduslikke Uurimusi (KTU), Baltic Journal of Art History (BJAH), Eesti Kunstimuuseumi toimetised (EKMT), KUNST.EE, Estonian Art.…
-
Miks käsitletakse kunstiajaloos ainult „surnud valgeid mehi” ja kanoonilisi kunstiteoseid? Intervjuu professor Kitty Zijlmansiga.
-
Kumu IV sügiskonverents „Kunst ja reaalpoliitika” 26. ja 27. X.
Kumu sügiskonverents tõi meie nõukogude perioodi käsitlusse veidi rahvusvahelist hõngu. Konverentsi eesmärk oli uurida poliitiliste otsuste ja külma sõja poliitika mõju muutustele kunstis Teise maailmasõja lõpust 1970ndate lõpuni. Erisuguse taustaga esinejate ring hõlmas nii kunstiteadlasi kui ajaloolasi, seetõttu ei olnud konverents üksnes kunstikeskne, vaid käsitletavate teemade hulka mahtusid muu hulgas ka teised kultuurinähtused.
„Kunst ja reaalpoliitika” oli tänuväärne jätk üle-eelmisele sügiskonverentsile „Erinevad…
-
Neljapäeval, 30. augustil kell 17.00 toimub EKA Kunstiteaduse instituudis (Suur-Kloostri 11, ruum 103) Nõukogude kunsti ja arhitektuuri seminaride sarja järjekordne üritus, Moskva Arhitektuuriinstituudi professori Vjatšelav Koleitšuki loeng oma loomingust 1960-1980. aastatel.
Vjatšelav Koleitšuk (s 1941) on arhitekt, kunstnik ja disainer, Vene kineetilise kunsti üks pioneere. Ta on lõpetanud Moskva Arhitektuuriinstituudi, olnud 1960. aastatel rühmituse “Dviženie” liige ning rühmituse “Mir” asutaja. 1970. aastatel töötas Koleitšuk Üleliidulises Arhitektuuri ja Arhitektuuriajaloo Teadusliku Uurimise Instituudis…
-
Paweł Leszkowiczi kureeritud ambitsioonikas ja suuremahuline näitus „Ars Homo Erotica” Varssavi rahvusmuuseumis tekitas intriige juba enne avamist ning viis peaaegu muuseumi direktori, maineka kunstiteadlase Piotr Piotrowski ametikohast tagandamiseni. Näituse, kus on eksponeeritud üle kahesaja homoerootilise töö (antiigist tänapäevasteni!), eesmärk on luua uus perspektiiv nii kunstiajaloo narratiivile kui ka muuseumi kogudele. Samavõrd oluline on Poola poliitilises ja sotsiaalses kontekstis astuda dialoogi publikuga. See potentsiaalselt provokatiivne näitus pakub kahtlemata huvi ka meil,…