-
Mis vägi paneb vähemalt osa poliitikuid suhtuma kultuuripoliitikasse ja kultuuriinimestesse nõnda talumatult patroneerivalt?
Dialoogivõimetus meie ühiskonnas on tõepoolest kohati karjuv. Pärast Jürgen Ligi ja Peeter Kreitzbergi kõmatusi ajakirjanduses pole mõtet meeliskleda, et kui poliitikud ei suuda hoiduda üksteisega kraaklemast, siis võiksid nad vähemalt erialainimesi kuulata. Nojah, nad ju ei vaja selliseid jutte: kui räägib kultuuriinimene – leelotab veidrik, kui räägib Ligi – kõlab selge mõistuse hääl kaunis krooni keeles. Ise küsimus…
-
Kultuuripoliitika-teemalistel konverentsidel Soomes jm Euroopas on silma jäänud, et kultuuripoliitika uurijad on heades koostöösidemetes oma maa kultuuriministeeriumide või muude kultuurielu suunavate ametivõimudega – ülikoolid ja valitsusasutused teevad koostööd. 2005. aasta kevadel, kui kultuuriministriks sai Raivo Palmaru, kuuldus, et tal on plaanis uus programmiline lähenemine kultuuripoliitikale. Saatsime prof Mikko Lagerspetziga ja Anu Kiviloga Tallinna ülikooli ja muusikaakadeemia kultuurikorralduse magistrikursuste nimel uuele kultuuriministrile koostööettepaneku. Minister korraldas kirja vastuseks kohtumise, kus ilmnes, et…
-
Vahendaja, autori ja institutsiooni võitlus on paratamatu, kuid see peab käima kõigile arusaadavate reeglite järgi.
Kava ?Rehepapist? film vändata näikse olevat küll esialgu untsu läinud, kuid päris kasutu ei pruugi see juhtum ometi olla. Tähelepanu on asja juures pälvinud teravad süüdistused ja veidrad kapriisid, kuid kõnekas on juhtum hoopis selle poolest, et siin joonistus üsna reljeefselt välja üks iseloomulik konflikt, see on rollide konflikt, kus põrkuvad kunstnik ja korraldaja (re?issöör ja…
-
Tänan Evi Arujärve ja Jaak Allikut, kes reageerisid minu 16. aprilli artiklile ?Eesti kultuuripoliitika mudelid?. Minu artikli mõte ei peitu viimases lauses, nagu väidab Allik. Mul on väga kahju, et Allik ainult sellele keskendus, jättes põhiosa ?heietusena? kõrvale. Hiljutiste (ja isiklikult läbi elatud) sündmuste mudeldamine on mingil määral paratamatult subjektiivne. Rõhutan siiski, et artikli tuumaks olid mudelid ja nende periodiseerimine. Just sel põhjusel võin julgelt möönda, et viimase mudeli sisu…