-
Tauno Aints: „Mulle on lugu alati oluline, muusika on loo jutustamise teenistuses.”
Helilooja Tauno Aintsi elu kulgeb praegu mitme suure esiettekande järel- ja eellainetuses. Pärast Eesti muusika päevadel esitatud suurvormi „Rändavad laulud” haaras tähelepanu endale teos „Opus geographicum”, mis kõlas juuni keskel Pirita kloostri varemetes „Maailmaküla” festivalil. Juuni lõpul salvestati järgmisel aastal Vilniuses laulupeol „Gaudeamus 2011” esiettekandele tulev oratoorium „Loomiselugu”. Sel kuul algasid Vanemuises tantsulavastuse „Mowgli” teise vaatuse proovid –…
-
Mõni nädal tagasi ilmus plaat, mille puhul oleks suur pettumus, kui sellele ei saa osaks Grammy või vähemalt selle nominatsioon, Diapason d’or või Grammophone’i auhind. Mitte et see oleks asja juures kõige tähtsam, aga tänapäeva maailmas on mõtted ja teod kord juba hindamisrattale tõmmatud, ja selle plaadi jätmine suure tunnustuseta tunduks lihtsalt ebaaus.
-
Intervjuu Tõnu Kõrvitsaga26. märtsil toimub Estonia kontserdisaalis üks tänavuste Eesti muusika päevade kaalukamaid sündmusi, Tõnu Kõrvitsa autoriõhtu. Kontserdil kõlab valik helilooja uuematest orkestriteostest: lummavate kõlavärvidega „Passacaglia” (2009), mis tundub olevat ka üks helilooja enda lemmikuid, ning „La Folia” (2009) oboele ja keelpillidele, „Helios Helios” kahele tšellole ja sümfooniaorkestrile (2008), „Kellä’” keelpillidele tsüklist „Thule eleegiad” (2007) ja „Tuulde lauldud” (2006) sümfooniaorkestrile. Esiettekandele tuleb spetsiaalselt festivaliks kirjutatud „Tänumeele jõgi” kahele löökpillile, harfile,…
-
Kontserdiagentuur Corelli Music avas jõulude eel, 1. advendipühapäeval Corelli Metseenide Klubi. Corelli Music korraldab juba aastaid heategevusprojekte − üksteist suve toimunud mõisakoole ja -lastekodusid toetav sari „Eesti mõisad“ on saanud väga tuntuks ja kogunud igal aastal arvestatava summa lasteasutuste ja arhitektuuriväärtuste toetuseks. Nüüd soovib Corelli Music teisigi oma heategevusse kaasa tõmmata, väärtustades eesti muusikuid ning ainulaadseid kontserdipaiku mõisatest lossideni.
-
19. sajandi muusikaelu Eestis. Eesti muusikaloo toimetised 9. Koostanud Urve Lippus, toimetanud Meeli Sedrik. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, 2008. 292 lk.
Tore oleks elada Eesti Vabariigis, kus toimib regulaarne lennuühendus Euroopa tähtsamate linnadega ning riiulist saab võtta uue ja põhjaliku eesti muusika ajaloo köite. Kuni see nii ei ole, saab vähemalt unistuste teises punktis aidata sari „Eesti muusikaloo toimetised”, mida on ilmunud juba üheksa raamatut. Võib ehk küsida, miks ei…
-
EMA SÜMFOONIAORKESTER PAUL MÄE dirigeerimisel Berliini Kontzerthausis 8. VIII.
-
Kontsert ?Tehillim? sarjast ?Kohtumised?: VOX CLAMANTIS (kunstiline juht Jaan-Eik Tulve) ja Voces Musicales, dirigent Risto Joost, solistid Kaia Urb ja Taniel Kirikal. Kavas Jeemeni juutide sünagoogis lindistatud psalmid, gregooriuse laul, Kozlova ?Ti?ina?, Tulevi ?Adiós? ja Pärdi ?Ein Wallfahrtslied? 19. I Niguliste kirikus.
-
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Piret Aidulo (orel) ning solistid Kädy Plaas, Helen Lokuta, Toomas Tohert ja Uku Joller Tõnu Kaljuste dirigeerimisel 27. VIII Eesti Metodisti kirikus, kavas Beethoveni Sümfoonia nr 6 F-duur ja Haydni ?Nikolause missa? G-duur.
Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri suvelõpu-kontsert Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga oli tõhus muusikateraapia. Vahel võib küll pärast väsitavat ja hulganisti närvirakke hävitanud tööpäeva emotsioonide väljaelamiseks sobida eriti dramaatiline ja agressiivne muusika, aga…
-
Olga Voronova (viiul) ja Mati Mikalai (klaver) Kadrioru lossis 4. VII, kavas Beethoven, Stravinski ja Franck.
Samal ajal lauluväljakul peetud rahvapeo finaaliga toimus sealsamas lähedal, Kadrioru lossis, kammerkontsert väikesele huviliste ringile. Viiuldaja Olga Voronova ja pianist Mati Mikalai on Eesti Muusikaakadeemia doktorandid, mõlemal on muljet avaldav õppejõudude nimekiri nii Eestist kui ka kaugemalt ning päris uhke konkursivõitude loetelu. Duos on Voronova ja Mikalai mänginud juba pikemat aega ja hästi sisse…