Teaduste akadeemia kuulutab välja kolme akadeemiku valimised

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti teaduste akadeemia kuulutab välja uute akadeemikute valimised füüsika, arvuti- ja tehnikateaduste ja sotsioloogia valdkonnas.

„Teaduste akadeemia ülesanne on kahetine,“ märkis teaduste akadeemia president Tarmo Soomere. „Nagu on selle sõnastanud Prantsusmaa teaduste akadeemia: ühest küljest teaduse arendamine ja esindamine ning teisest küljest riigi nõustamine teaduses ja kõigis sellega seonduvates aspektides. Akadeemia on neis aspektides vaid nii tugev, kui heatasemelised ja panustada soovivad on selle liikmed. Nende missioon on märksa laiem kui lihtsalt tippteadlase või professori roll. Möödunud aastal meie seast lahkunud akadeemik Anto Raukas sõnastas selle pigem väljakutsena: akadeemik on üldkultuuriline nähtus.“

 Akadeemikuks valitakse Eesti kodanikest teadlasi, kel on väljapaistvaid saavutusi uurimis- ja arendustöös ja kes on oluliselt arendanud teadust oma valdkonnas, ning väljapaistvaid Eesti loomeisikuid, kes on andnud olulise panuse Eesti vaimukultuuri.

Akadeemikud valib Eesti teaduste akadeemia üldkogu. Kandidaatide esitamise õigus on Eesti ülikoolide ning positiivselt evalveeritud teadus- ja arendusasutuste teadusnõukogudel või nende funktsioone täitvatel esinduskogudel, teadusseltsidel, loomeliitudel ja Eesti teaduste akadeemia akadeemikutel. „Seega me valime ennekõike nende seast, keda teised peavad akadeemiku rolli jaoks sobivaks,“ lisas president Soomere.

Teaduste akadeemia palub kandidaadid esitada 3. oktoobriks 2022. Esitatud kandidaadid avalikustatakse oktoobri lõpus. Seejärel toimub konverents, kus kõik kandidaadid end tutvustavad ja uued akadeemikud valitakse 7. detsembril akadeemia üldkogu istungil.

Kandidaatide esitamise nõuded ja muu info leiab veebilehelt https://www.akadeemia.ee/akadeemia/akadeemikute-valimine/.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht