“Nädal tuleviku nimel” tõstab teadlikkust kliimakriisist

20.-27. septembril toimub Tallinnas, Tartus ja Rakveres nädala aja jooksul noorte kliimaaktivistide korraldatud kliimateemalisi üritusi, mis kulmineeruvad kooliõpilaste ja täiskasvanute üldstreigiga 27. septembril.

“Nädal tuleviku nimel” raames saab eri Eesti linnades osaleda töötubades, filmiõhtutel, aruteludel ning mitmesugustes aktsioonides, mille eesmärk on tõsta teadlikkust kliimakriisist ja keskkonnaprobleemidest. Üritusi jagub igale päevale ja seinast seina, näiteks vaadatakse filmi kliimamuutustest, ehitatakse plastikukoletist, luuakse kliimalaule ning kuulatakse ettekandeid. Üritustenädal lõppeb 27. septembril kell 12:00 neljas Eesti linnas korraldatava meeleavaldusega, milles osalevad ka täiskasvanud.

Nädalat korraldav Fridays For Future on ülemaailmne rohujuure protestiliikumine, mille eesmärk on survestada valitsusi tegutsema elukeskkonna taastamise ning kliimakatastroofi vältimise nimel. Eelmisel ülemaailmsel üritusel 15. märtsil osales üle 1,5 miljoni inimese, seal hulgas 700 eestimaalast.

Rohkem infot
“Nädal tuleviku nimel” https://www.facebook.com/events/520178575408792/
“Üldstreik tuleviku nimel” https://www.facebook.com/events/520178575408792/

https://fridaysforfuture.org/events/map
https://et.wikipedia.org/wiki/%C3%9Clemaailmne_noorte_kliimastreik

Rohelise mõtteviisiga materjaliteadlane

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht