Eesti loovisikute toimetuleku küsitlus – tule vasta 

Vabakutselised loovisikud, nende majandusliku toimetuleku mudelid ja sotsiaalsete garantiide kättesaadavus

SA Poliitikauuringute Keskus Praxis viib kultuuriministeeriumi tellimusel läbi uuringut  “Vabakutselised loovisikud, nende majandusliku toimetuleku mudelid ja sotsiaalsete garantiide kättesaadavus”.

Rakendusuuringu põhieesmärk on välja töötada vabakutseliste loovisikute majandusliku toimetuleku mudelite ja sotsiaalsete garantiide kättesaadavuse arengustsenaariumid ning poliitikasoovitused. Projekti raames määratletakse ja kaardistatakse vabakutselised loovisikud, analüüsitakse nende toimetulekuviise ja sotsiaalseid garantiisid nelja erineva stsenaariumi lõikes. Vaadatakse ka laiemat pilti ning kaardistatakse sotsiaalsete tagatiste kättesaadavuse mõju kultuurivaldkonna jätkusuutlikkusele ka aastate pärast ning tuuakse välja, millised võiksid olla edasised kultuuri- või sotsiaalpoliitika sammud vabakutseliste loovisikute olukorra parandamiseks. Mida rohkem loovisikuid küsimustikule vastates uuringusse oma panuse annab, seda parem tulemus saavutatakse.

Hea Loovisik!

Oleme Teile tänulikud, et loovisikutena, sealhulgas loomingu esitajatena, loomist või esitamist toetavas rollis olete panustanud Eesti ühiskonna ja kultuuriruumi arengusse. 2021. aastal otsib kultuuriministeerium koos mõttekojaga Praxis vastust küsimusele, kuidas tagada vabakutselistele loovisikutele majanduslik toimetulek ja laiendada sotsiaalseid garantiisid.

Siinse küsitlusega soovime teada, kuidas olete korraldanud oma loometegevuse, kuidas tulete majanduslikult toime ning kuivõrd kättesaadavad on Teile sotsiaalsed garantiid. Kõikidele nendele küsimustele vastamiseks soovime Teie abi – palume Teil vastata küsimustikule.

 Ootame Teie vastuseid kolme nädala jooksul – küsimustik on avatud kuni 9. aprillini 2021.

Küsitlus asub turvalises veebikeskkonnas, kõik Teie vastused jäävad täielikult anonüümseteks ja konfidentsiaalseks. Vastuseid näevad ainult Praxise analüütikud ning uuringu tulemused esitatakse vaid üldistatud tasemel. Oleme väga tänulikud, kui Te saate küsimustele vastata!

Kogu uuringumeeskond on valmis Teid meeleldi abistama, kui Teil tekib täiendavaid küsimusi antud küsitluse või uuringu kohta.

Mõttekoda Praxis

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht