Eesti kunsti ingliskeelne erialaväljaanne läbib värskenduskuuri

Foto: Dénes Farkas

KKEKi tiim: Sten Ojavee, Maria Arusoo, Kaarin Kivirähk ja Marika Agu.

Foto: Dénes Farkas

Kultuuriministeerium sõlmis viieks aastaks lepingu sihtasutusega Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusega (KKEK) ingliskeelse rahvusvahelise kunstivaldkonna teabe avaldamiseks. Esimene uue näo saanud väljaanne ilmub 2022. aastal.

„Eesmärk on luua ajakiri, mis annaks sissevaate Eesti kunstist maailma kunstipublikule. Toimetuse jaoks on oluline läbimõeldud ja kaasav töömeetod, kus teeme koostööd Eesti kunstnike ja kunstiinstitutsioonidega, et väljaanne esindaks Eesti kunstipilti laiemalt. KKEK on Eesti kunstnike tutvustamisega rahvusvaheliselt tegelenud oma tegevuse alustamisest alates, samuti oleme varasema meediatöö kogemusega. Loodame, et väljaanne leiab oma koha rahvusvaheliste väljaannete seas. Ajakirja idee väljatöötamisel arvestasime tänapäevaste edastusvahendite ja lugemisharjumuste muutumistega ajas, seetõttu asub suur osa ajakirjast veebis,“ ütles uue väljaande peatoimetaja, KKEKi kommunikatsioonijuht Kaarin Kivirähk.

Senimaani tellis Kultuuriministeerium kunsti erialateabe avaldamise MTÜ-lt Eesti Instituut, kes on andnud välja ajakirja Estonian Art. Väljaande uuendamiseks korraldas Kultuuriministeerium avaliku konkursi, mille kaudu saada uudne, võimalikult rahvusvaheline ja selge rahastusplaaniga kaasaegne kunstiväljaanne.

„Võitnud Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ideekavand eristus kõigis tingimustes: põhjalikult läbimõeldud, kättesaadav eri kanalites ja vormides, mis tervikuna tõstab senise ingliskeelse kunstikommunikatsiooni uuele tasemele. Keskusel ja selle koostööpartneritel on juba praegu väga suur rahvusvaheline kandepind. Välisautorite suurem kaasamine tagab laiema pildi meie kunstimaastikule leides selle eripärad,“ ütles Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juht Kalmar Kurs.

Väljaande juurde otsitakse ka kaastoimetaja, kes hakkab koos KKEK-iga ajakirja toimetama ja arendama. Lisainfo konkursi kohta leiab KKEKi kodulehelt.

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus on vanim kaasaegse kunsti ekspertkeskus Eestis, mis on 1992. aastast tegelenud Eesti kunstnikele ja kunstiväljale võimaluste loomisega ning korraldab Eesti paviljoni Veneetsia biennaalil.

Manuses pilt KKEKi meeskonnast, foto autor on Dénes Farkas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht