Väikese Hipi Fondi esimene laureaat on Sanna Kartau

Luuletaja Liisi Ojamaa mälestuseks loodud Väikese Hipi Fond annab varalahkunud poetessi sünniaastapäeval, 26. veebruaril välja esimese noore luuletaja toetuse. Tänavu pälvib toetuse Sanna Kartau, kelle esikkogu välja andmist toetab fond 800 euroga.

“Taotlusvooru tuli lausa kümme käsikirja. Palju huvitavat lugemist, erinevaid perspektiive! Samas oli valik päris keeruline,” nendib fondi nõukogu liige, Liisi Ojamaa tütar Birgitta Ojamaa. Lisaks Birgitta Ojamaale kuulusid žüriisse veel kirjanikud Aidi Vallik ja Veronika Kivisilla ning Liisi Ojamaa ema Maarja Ojamaa.

Žürii leidis üksmeelselt, et auhinna vääriline on Sanna Kartau luulekogu käsikiri, milles on koondunud nii anne, kirjanduslik maitse kui hea tehnika valdamine. Samuti tõi žürii eraldi välja Kartau põneva ja ekstaatilise luulekeele.

Sanna Kartau on luuletajana üles kasvanud Berliinis, korraldanud seal viis aastat loovkirjutamise töötubasid ning igakuist luule-ja muusikaüritust Domicilium. “Siinsed autorid, üritused, kogukonnad ja inimesed on mind väga selgelt vorminud ning linn ise on üks kesksetest karakteritest kollektsioonis. Sellegipoolest on üks minu keskseid soove selle kogu avaldamisega luua sügavam side Eesti kui enda loomingulise hälliga. Tahan jagada neid implitsiitseid arenguid, mis minus muumaisusega toimunud on ning tutvustada selle kogu kaudu Eestit ja Berliini omavahel,” on Sanna Kartau enese tutvustuseks kirjutanud.

Lisainfo:
Väikese Hipi Fond

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht