Vabamu on ajutiselt suletud, kuid muuseumi virtuaalkeskkond avatud

 

Vastavalt Eesti Vabariigi Valitsuse korraldusele seoses koroonaviiruse levikuga on okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu ning KGB vangikongid alates 3. märtsist 2021 ajutiselt suletud. Huvilistele pakub Vabamu virtuaaltunde- ja ekskursioone ning koostöös lavastaja Barbara Lehtnaga jõuab märtsis publiku ette eriline telefonilavastus „Kuuluvusharjutused“.

18. märtsil esietendub okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu ning Barbara Lehtna teatritrupi koostöös lavastus „Kuuluvusharjutused”. Tegemist on spetsiaalselt koroona ajaks loodud n-ö telefonietendustega, mis annavad igale helistajale võimaluse kuulata talle tundmatu inimese mälestusi ja lugusid oma enda kodust lahkumata. Lavastuse keskmes on mälukultuur, kuuluvustunne ja kogukonna loomine.

Barbara Lehtna toob välja, et sellise lavastuse etendumine praegusel ajal on enam kui oluline, sest see annab võimaluse saada osa kultuurisündmusest.
„Tean, kahtlemata on telefonietendus ebatavaline lavastusvorm, aga ma usun, et telefonikõnede kaudu saab kogeda etendust ja selle esitajaid väga erilisel moel. Kuulajale jääb mulje nagu oleks ta esitajaga samas ruumis, aga samas ei ole ka,” lisas Lehtna.

Etendustele pileteid saab soetada Fientast. Lisainfot leiab lavastust tutvustavast intervjuust Barbara Lehtnaga.

Virtuaalsed sündmused, näitused, loengud jpm

„Hetkel muuseumisse ei pääse, aga endiselt saab meilt tellida virtuaalseid muuseumitunde ning ekskursioone, mida pakume erinevatele vanusegruppidele. Muuseumitunnid ja ekskursioonid toetavad riiklikke õppekavasid ning abistavad praegusel keerulisel ajal ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajaid ,“ kommenteeris Vabamu tegevjuht Keiu Telve.

“Lisaks jätkub Noorte Vabamu aruteluõhtute sari, mille järgmisel Zoomi kogunemisel heidame pilgu radikaliseerumisele. Samuti algatame märtsis koos Feministeeriumiga veebipõhiste lugemisringide sarja, kus avastatakse ja arutatakse naiste õiguste murekohti nii praeguses Eesti ühiskonnas kui ka ajaloolises ja rahvusvahelises plaanis. Lugemisõhtud on mõeldud eelkõige 14-19aastastele noortele, kuid osaleda võivad ka teised huvilised,” lisas Telve.

Vabamu pakub järgmisi virtuaaltunde, -näitusi ja -ekskursioone:

• Virtuaaltund „Mänguasjad jutustavad“ on mõeldud lasteaedadele ja nooremale kooliastmele.
• Virtuaaltund „Uurides mälestusi Siberist“ on mõeldud III kooliastmele ja gümnaasiumile.
• Virtuaaltund „Sõja mõju üksikisikule“ on mõeldud III kooliastmele ja gümnaasiumile.
• Virtuaaltund „Kus lõppeb inimlikkus?“ on mõeldud III kooliastmele ja gümnaasiumile.
• Virtuaaleksukursioon “Holokaust – aegumatu kuritegu“ mõeldud III kooliastmele ja gümnaasiumile.
• Virtuaalnäitus „Sinu, minu meie riik“.
• Virtuaalnäitus „Balti kett 30“.
• Videolood Siberist saadetud kirjadest „Kirjad kodustele“.

Lisaks on Vabamu loonud ka orienteerumismängu, mis kulgeb mööda Tallinna vanalinna ajaloolisi paiku ning mida saab koos perega ühiselt mängida.

Tere tulemast virtuaal-Vabamusse!
Lisainfo: www.vabamu.ee

Teate edastas

Ingrid Piirsalu
Vabamu turundus- ja kommunikatsioonijuht
tel 56464035
ingrid@vabamu.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht