Üleskutse džässisõpradele: kutsume kaasa aitama näituse “Jazz idealism 1967” valmimisele

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

11. mail avaneb Maarjamäe tallihoones legendaarsele muusikasündmusele, džässifestivalile “Tallinn ´67” pühendatud näitus.

Peterburi diksiländorkester festivalil Tallinn ´67. Riigiarhiivi Filmiarhiiv

Näitusele õige tonaalsuse ja emotsiooni andmiseks kasutame kujunduses ka muusikainstrumentidest valmistatud installatsioone. Seoses sellega kuulutavad Eesti Ajaloomuuseum ja Eesti Muusika Kuulsuste Koda välja vanade muusikainstrumentide kogumiskampaania. Taaskasutuseks on oodatud vanad kitarrid, kontrabassid, trummid, bändžod, saksofonid, trompetid, klarnetid, metsasarved ja tuubad.

Pillid ei pea olema mängukõlbulikud. Installatsioonide käigus muusikainstrumente ei lõhuta ega lammutata, auke sisse ei puurita. Huvitume ka kasutatud trummipulkadest, kitarrikeeltest, mikrofonidest, vanadesst nootidest ja noodipultidest ning muudest muusikaga seotud esemetest. Näituse lõppedes tagastame pillid ja tarvikud omanikele või viime soovi kohaselt ümbertöötlemiseks jäätmejaama.

Näituse kuraator ja idee autor Heli Reimann soovib festivalil osalenud isikute mälestuste abil kutsuda külastajat audiovisuaalsele rännakule, kus ajaloo taustal pakutakse võimalust luua side kaasajaga.  Tookordset ajastut ja sündmuse ainukordsust arvestades soovib kuraator esitada küsimusi idealismi ja tegelikkuse, võimu ja vaimu suhetega seotud ajatutel teemadel. Näituse kunstnik on Liina Siib.

Kui soovite džässinäituse loomisele kaasa aidata, palume ühendust võtta Eesti Muusika Kuulsuste Koja juhi Risto Lehistega  – 5239424, risto.lehiste@ajaloomuuseum.ee.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht