Triin Kukk “Kaotatud ja leitud” Hop galeriis

TRIIN KUKK „Kaotatud ja leitud”
20.05.-08.06.2021

Alates 20.05 on Hop galeriis avatud Triin Kuke näitus „Kaotatud ja leitud”.
Noore ehtekunstniku näitusel on vaatluse all, kuidas miski võib meie tähelepanualast välja jääda ja siis jälle tajuvälja sattudes midagi uut esile tuua.
Neoonsed märgised asfaltil, varjav ja ilustav tekstiilkate ehitusplatsidel, torukatked, keermestatud teras ning betoon. Nende ajutiste maastike vahel ümbritsevad meid objektid ning nähtused, mis on oma triviaalsuses peaaegu nähtamatuks muutunud.
Näitusel on väljas kivimitest objektid, mis viitavad esemetele, mida kunstnik läbi juhuse alles mõned aastad tagasi märkama hakkas ning mis oma suvalisena tunduvas vormis omakorda märkamatuks jääda võivad.
Läbi materjali maha graveerimise on kivimid minetanud oma jäikuse ning vormunud materjalile mitteomaselt painduvaks. Neid võib võtta tulevikust pärit fossiilidena, mis meid vari-objektidena ümbritsevad.
Triin Kuke loomingu kese on argipäevase jälgimisel ja selles uue avastamisel. Teda köidab vaevuaimatav nihestatus ning teisejärgulise esiletõstmine. Viimastel aastatel kasutab ta oma loomepraktikas looduslikke mineraale, mida läbi erinevate tehnikate töötleb.
Triin Kukk (s.1990) omandas 2019. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi ehtekunsti erialal ning on end täiendanud mitmel pool Euroopas ning Jaapanis. Hetkel tegutseb vabakutselise kunstnikuna Tallinnas asuvas stuudios. Ta on osalenud näitustel nii Eestis kui mujal, viimaste näituste hulka kuuluvad „BKV Prize“ Galerie für Angewandte Kunst (2021) „The International KOGEI Award in Toyama“ Toyama Prefectural Museum of Art and Design (2021), „Autoriehte anatoomia. Eesti ehtekunst 1953–2019“ Tartu Kunstimuuseumis (2020), „The Biennial METALLOphone“, Lithuanian National Museum (2020). Teda on tunnustatud galerii Marzee Graduate Prize-iga (2019). 2022 aasta kevadel asub Françoise van den Bosch residentuuri Amsterdamis.

www.triinkukk.com <http://www.triinkukk.com>

Graafiline disain: Jaan Evart

Tänud: Eesti Kultuurkapital, Jenni Sokura, Kun Zhang, Tarvo Porroson, Johann Põldra, Birgit Kaleva, Maria Valdma, Hans-Otto Ojaste, Mari Kukk, Elis Ilves
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Liviko AS.

Seoses COVID-19 jätkuva levikuga Eestis jätab Hop galerii ära kõik näituste avamised.
Palume järgida 2+2 reeglit.
Hobusepea 2, 10133 Tallinn
N–T 11.00–18.00
hopgalerii.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht