Tartu Kunstimajas avatakse „Näitus kui vestlus“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Diana Tamane. Räägin sulle kõik, mida mäletan. 2019–2021. Kaader videost

Laupäeval, 9. oktoobril kell 16.00 avatakse Tartu Kunstimajas „Näitus kui vestlus“, kus osalevad viis kunstnikku Eestist ja lähiriikidest: Kjell Caminha, Cloe Jancis, Małgorzata Mirga-Tas, Maarit Murka ja Diana Tamane. Näituse osaks on tihe publikuprogramm, kuhu panustavad mitmed vestluspartnerid: Grete Arro, Eva-Liisa Roht-Yilmaz, TÜ kogukonnatöö magistrandid, Värska Südamekodu elanikud ja paljud teised. Näitus kuulub Tallinna Fotokuu satelliitprogrammi.
Kunstimaja suures saalis ja monumentaalgaleriis eksponeeritud teoseid seob huvi aktuaalsete sotsiaalsete protsesside vastu. Kunstnike loomingus peegelduvad olulised teemad, nagu romade enesekuvand ja sotsiaalne võrgustik, naise ja lapsevanema rollid ühiskonnas, esivanemate mälestuste edasikandumine, väliste mõjutuste ja iseseisva mõtte vastuolu ning kogukondade esindatus avalikus ruumis. Soovides vahetada nendel teemadel mõtteid, tõstatada uusi küsimusi ja avastada mitmesuguseid vaatepunkte, kutsusid kuraator ja kunstnikud endale dialoogipartnerid eri valdkondadest ja kogukondadest.
„Näitus kui vestlus“ tõukub kuraator Hanna-Liis Kondi doktoritööga seotud uurimistööst, võimaldades eksperimenteerida vestluse kui kureerimismeetodiga: „Algatasin selle projekti, et kunstnikud ja kohalikud kogukonnad saaksid omavahel rohkem suhelda. Olen veendunud, et kunst osaleb sotsiaalsete muutuste loomises, kuid selleks, et loodav muutus arvestaks erinevate osapooltega, on vaja avatud dialoogi. Pakun välja näituse kui vestluse, et proovida, kas lähenedes näituse kureerimisele mõttevahetuste kaudu, saab sellist suhtlust toetada.”

Programm ja registreerimisinfo on leitavad näituse kodulehel vestlus.kunstimaja.ee. Ole projekti tegevustega kursis, ühinedes näituse Facebooki lehega.

Cloe Jancis. Ema ja laps. 2021. Foto.

Kunstnikud: Kjell Caminha, Cloe Jancis, Małgorzata Mirga-Tas, Maarit Murka, Diana Tamane
Kuraator: Hanna-Liis Kont
Vestluspartnerid: Grete Arro, Zalina Dabla (Euroopa Romade Foorum Eestis), Katri-Evelin Kalaus (psühhiaatria ja psühhoteraapia keskus Sensus), Dagmar Narusson (Tartu Ülikool), Kati Ots (Tallinna Ruumiloome kompetentsikeskus), Eva-Liisa Roht-Yilmaz (Tartu Ülikool), Gregor Taul, Eesti LGBT Ühing, produktsiooniplatvorm Reskript, Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi väitlusklubi, Tartu Ülikooli Kogukondade arendamise ja sotsiaalse heaolu magistrandid, Värska Südamekodu elanikud
Assistent: Signe Friedenthal
Graafiline disain: Allan Aug, Martina Gofman

Täname: Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstimuuseum, galerii Pallas, Masintex OÜ, Svarmil AS, Madli Ehasalu, Annika Haas, Kulla Laas, Külli Lupkin, Rello Lääts, Mihkel Ristimäe, Saale Tartes
Toetajad: Foxway OÜ, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Fotokuu, Tartu Kunstnike Liit, Tartu linn, Adam Mickiewiczi Instituut, Lääne-Götalandi Kultuurikomitee

Palume Tartu Kunstimajas toimuvatel üritustel osalemiseks esitada kõigil üle 18-aastastel inimestel COVID-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või hiljutise testimise tõend ning isikut tõendav dokument. Kohapealset kiirtestimist ei toimu.

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht