Täna algab HÕFF

Täna õhtul algab 15. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival, mis toimub koroonaviiruse tõttu esimest korda virtuaalselt.
HÕFF on Euroopa esimene suurem žanrifilmifestival, mis kogu oma programmi internetti kolib.
Kell 19 algav avatseremoonia on Facebooki otseedastusena jälgitav üle terve maailma. Virtuaalselt tervitab vaatajaid teiste seas Haapsalu linnapea Urmas Sukles. Haapsalu-teemaliste sketšide režissöör on Tormi Torop. Välja kuulutatakse Mélièsi-nimelise Euroopa lühikeste fantaasiafilmide võistluse võitja. Tseremoonia läheb osaliselt eetrisse inimtühja Haapsalu kultuurikeskuse suurde saali rajatud stuudiost, mille on kujundanud Karoliina Kull.
Festivali avab kell 19.30 uusmeremaalase Ant Timpsoni õuduskomöödia „Tule issi juurde”, mille peaosas on Elijah Wood.
Kolme päeva jooksul jõuab ekraanile 22 pikka ja 15 lühikest õudus-, fantaasia- ja põnevusfilmi, lisaks hulk reaalajas toimuvaid kohtumisi autoritega neljalt kontinendilt, temaatilisi vestlusringe, raamatuesitlusi ja muid üritusi. Omavahel võistlevad Euroopa lühikesed õudus- ja fantaasiafilmid ja esimest korda selgitatakse välja Eesti parim žanrifilm. Fookuses on õudusulmekirjanik H. P. Lovecrafti teoste ekraniseeringud.
Festival leiab aset Elisa virtuaalses kinosaalis Elisa Stage. Festivali kavva kuuluvaid filme saab vaadata üle kogu Eesti sideoperaatorist sõltumata. Pilet maksab neli eurot, pass 45 eurot. Osa tulust annetab festival Läänemaa toidupangale.
HÕFFi juhi Helmut Jänese sõnul on kogu meeskond pingutanud selle nimel, et festival ei kaotaks oma lahedat atmosfääri, mille üheks osaks on alati olnud kohtumised filmikülalistega, ettekanded ja fännide omavaheline suhtlemine. „Nüüd me teeme seda lihtsalt virtuaalselt, näiteks kavatseme luua telesilla koguni 16 filmi autoriga – rohkem kui kunagi varem,” ütles ta.
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival on Balti riikide suurim. 2013. aastast kuulub HÕFF ka Mélièsi nime kandva Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsiooni.
15. festivali korraldavad Pimedate Ööde filmifestival, Haapsalu linn, Haapsalu kultuurikeskus ja Elisa.

Festivali kodulehekülg: www.hoff.ee,
Festivali virtuaalne kinosaal Elisa Stage: www.hoff.elisastage.ee.
Festivali programmitreiler: https://www.youtube.com/watch?v=h3xYIp2XH-o&feature=youtu.be.
Festivali virtuaalne avamine: https://www.facebook.com/events/199226297941087/.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht