Tallinna Keskraamatukogu taastab põhiteenused järk-järgult ning piiratud mahus

Tallinna Keskraamatukogu hakkab e-teenuste pakkumise kõrval järk-järgult taasavama teenuseid, mis eeldavad raamatukokku kohapeale tulekut. Arvestama peab siiski mitmete piirangutega nii eriolukorra perioodil kui selle järel.

NB! Raamatukogu pikendab lugejate käes olevate teavikute tagastustähtajad ka peale eriolukorra lõppemist. Viiviste arvestus on peatatud.

Perioodil 11.05–16.05 on teavikuid võimalik inimkontaktivabalt raamatukogudesse tagastada järgmiselt: keskraamatukogu peahoone ja võõrkeelse kirjanduse osakond E-L kell 11-16 ning haruraamatukogud T-L kell 11-16. Tagastamisvõimalust palume kuni eriolukorra lõpuni kasutada juhul, kui see on hädavajalik. Teavikute kojulaenutust sel perioodil veel ei toimu.

Teavikuid ettetellimise teel koju laenata on võimalik alates 18. maist Tallinna Keskraamatukogu peahoonest (E-R kell 10-20, L 10-17) ja võõrkeelse kirjanduse osakonnast (E-R kell 10-19, L 10-17) ning alates 19. maist Kännukuke, Nurmenuku, Nõmme, Paepealse, Pelguranna, Pirita, Pääsküla, Sõle ja Sääse raamatukogust (E-R kell 10-18, L 10-17). Teavikuid saab ette tellida telefoni, e-posti või teiste e-kanalite kaudu alates teenuse avamise päevast. Raamatute leidmiseks saab kasutada e-kataloogi ESTER, valides asukohaks vastava raamatukogu kojulaenutuse.

Ainult tagastamise võimalus jääb kuni edasise infoni järgmistes raamatukogudes: Kadrioru, Kalamaja, Laagna, Männi, Männiku, Tondi, Torupilli ja Väike-Õismäe raamatukogud (T-L kell 11-16).

Eelregistreerimisega ja piiratud ajaga arvutitöökoha kasutamise võimalus on alates 18. maist võõrkeelse kirjanduse osakonnas E-L kell 10-16 ning alates 19. maist Kännukuke, Nõmme, Paepealse, Pelguranna, Pirita, Pääsküla ja Sõle raamatukogus T-L kell 10-16. Võimalus on loodud hädavajaduse puhuks (nt riigi e-teenuste kasutamine, maksete tegemine) ning arvutiseansi pikkus on piiratud.

Lugejail palutakse raamatukogu külastamisel järgida kõiki kehtestatud ohutusreegleid ja piiranguid ning võimalusel kanda maski. Raamatukogu tagab kohapeal desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Teenuste ja raamatukoguruumide avamist jätkatakse järk-järgult vastavalt olukorrale linnas. Raamatukogu palub piirangute osas mõistvat suhtumist. Täpsem info lahtiolekuaegade, ohutusreeglite jm kohta avaldatakse raamatukogu veebilehel.

Raamatukogu jätkab eriolukorra ajal loodud uute teenuste osutamist. Säilib tasuline võimalus tellida teavikuid pakiautomaati. COVID-19 viiruse riskigruppi kuuluvatele Tallinna eakatele, kellel puuduvad lähedased ja kel võib olla endiselt ohtlik raamatukogu külastada, pakutakse koduteenindust – teavikute tasuta kojutoomise teenust. Koolitusi ja raamatukogutunde viiakse läbi videosildade vahendusel, jätkuvad ka lastele ettelugemine, seenioride Skype vestlusklubi jm tegevused. Raamatukoguhoidjad ootavad endiselt lugejate päringuid nii kirjanduse ja uurimistööde vallas kui ka igapäevaelu puudutavates küsimustes.

Erinevates keeltes raamatuid saab laenata e-raamatukogudest ELLUOverDrive ja RBdigital. ELLU pakub peamiselt eestikeelset kirjandust, OverDrive inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ja audioraamatuid ning RBdigital võõrkeelseid e-ajakirju. Lugemissoovitused leiab Tallinna Keskraamatukogu kirjandusblogist.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht