SUMMATAVET x TUBERG x RANNIK x TALI+SISKA A-galerii akendel

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Juunikuu ja juuli alguse vältel täidavad A-galerii aknaid Hobusepea ja Pikal tänava nurgal Kärt Summataveti, Kertu Tubergi, Kaire Ranniku ja Risto Tali + Rait Siska aknanäitused. Näitused on avatud iga ilmaga ja iga kell 11. juunist kuni 4. juulini.
Ühtlasi jätkame oma iganädalast kunstnikuvestluste seeriat A kodulehel ning IG ja FB lehekülgedel.

USSIKUNINGAS
Kärt Summatavet

“Ussikuningas on Eesti muinasjuttudes tark ja võimas kaitsja, kes aitab leida imerohtu ravimatute haiguste parandamiseks ning temaga kohtumine toob õnne. Rahvakunstis ja -meditsiinis kasutatakse ussi siksakki kaitseks kurja silma, õnnetuste ja haiguste eest. Ussi kujund on paljudes müütilise maailmapildiga kultuurides algvägede, ravi, kaitse ja tarkuse sümbol. Keltide ja skandinaavia viikingite maokujulised ehted, indiaanihõimude liivamaalingud, sküütide raidkivid, egiptuse jumalad, soome-ugrilaste ornamendid, india joogide kundalini ning hiina ja euroopa kõrgmeditsiin kujutavad madu erilise austusega.”

Kärt Summatavet (PhD) on metallikunstnik ja graafik (1982-1987). Ta esineb näitustel alates 1986. aastast: 41 isiknäitust ja üle 100 ühisnäituse Eestis, Soomes, Inglismaal, Rootsis, Norras, Saksamaal, Lätis, USAs, Poolas, Sloveenias, Hiinas, Venemaal, Koreas, Ungaris, Itaalias, Prantsusmaal, Belgias. 2005 kaitses ta Helsingis kunstidoktori väitekirja Aalto Ülikooli disainiteaduskonnas.

KOOMIKS “KOMPOST”
KONDID
KONTSUD
Kertu Tuberg

“peale söömingut
mahlasem osa on tarbitud
jääb jääk
kondid ja kontsud
maitse asi”

Kertu Tuberg on vabakutseline ehtekunstnik, kes tegutseb Tartus. Ta on saanud erialase hariduse Eesti Kunstiakadeemiast. Näitustel osaleb aastast 2001.

TÖÖÖÖ
Kaire Rannik

Need on tööd mis on sündinud öötundidel, pimedad, nukrad ja üksikud. Hea on tuua nad päevavalgele, et vaadata kas neile see meeldib või leida kedagi kellel nad meeldida võiksid. Kas nendes on lugu peidus või seda seal ei ole jäägu vaatajate otsustada.

Kaire Rannik on Eesti Kunstiakadeemia lõpetanud ehtekunstnik, kelle töid tunnustati juba tema loometöö varastel aastatel Noore Kunstniku preemiaga Tallinna Tarbekunsti Triennaalil 1997. aastal ning kunstnike rühmituse F.F.F.F. liikmena 2002. aastal Eesti Kultuurkapitali aastapreemiaga. Eesti disainimaastikul igapäevaselt hoogsalt tegutsev ehtekunstnik armastab lihtsuses peituvat ilu ning ammutab inspiratsiooni nii kodumaisest loodusest kui ka geomeetrilistest algelementidest. Igas Kaire Ranniku ehtes peitub ka aegadeülene side Tallinna vanalinnas töötanud kullassepast vanaisaga, mis peegeldub tema ehete puhtas viimistluses ning kõrgetasemelises kullasepatöös.

R_R HI-TECH
Risto Tali ja Rait Siska

“Võrude keskseks motiiviks on unikaalne ühendussõlm – titaanist laserlõigatud süsteem, mis lukustab end pärast külmtöötlust ning tekitab efektse visuaalse tulemuse – võru justkui „ei tohiks“ ühes tükis püsida. Kõrgtehnoloogilist käevõrude seeriat on välja töötatud viimased 15 aastat. Inspiratsiooniallikaks neile käevõrudele on muuhulgas Tallinna vanalinn ja keskaegsed raudrüüde ja turviste komponendid.”

Risto Tali ja Rait Siska on viljakas sepakunsti viljelejate tandem, kes on Eesti Kunstnike Liidu liikmed, lõpetanud ehte– ja sepakunsti eriala. Aastail 2003- 2020 on nad loonud hulgaliselt metallist skulptuure ja taieseid. Samuti on osaletud hulgaliselt sepakunsti- ja ehtenäitustel ning konkurssidel.Tuntumaks tööks on Tartu Ülikooli Narva Kolledži uuele õppehoonele sepistatud sisehoovi raudvärav „Liblikas“ koos detailidega. Uuematest töödest Eesti Panga emiteeritud Jüri Jaaksonile pühendatud 15 eurone meenemünt. Ära märkimata ei saa jääda juba 10 aastat vältav koostöö Bocuse d`Or Estoniaga mille käigus on valminud Eesti kandidaatide tseremoniaalnõude komplektid, mida käesoleval aastal Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtu ballil Viljandis eksponeeriti. Risto Tali on andnud suure panuse EKA ehte- ja sepakunsti osakonna töökodade juhataja ja meisterina. Rait Siska on ka hinnatud visualiseerija ja animeerija.

SUMMATAVET x TUBERG x RANNIK x TALI+SISKA
11.06.2020 – 04.07.2020
Kunstnikuvestlused agalerii.ee ning Instagramis @agalerii_autoriehted
Näituse sündmus Facebookis

info@agalerii.ee
Hobusepea 2, 10133 Tallinn
Tel (+372) 64 64 101
(+372) 510 5036

E – L 12:00 – 17:00
P suletud

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht