Sille Kima muusika- ja videoinstallatsioon “Nahanälg” Viljandi vanas veetornis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kaader  filmist “Nahanälg”,  Sille Kima, 2021.

Sille Kima muusika- ja videoinstallatsioon  “Nahanälg” Viljandi vanas veetornis 20.06. – 11.07.2021
19. juunil kl 19:00 avatakse Viljandi vanas veetornis kohaspetsiifiline, just torni jaoks loodud, näitus “Nahanälg”.
Sille tekitab filmi, heli ning tajude mänguga veetorni tundliku ruumi, mille läbi mõtiskleb ta läheduse puudusest ning armastusele otsa vaatamise tabust. Näitus peegeldab aegruumi, kus inimene ei ole keskpunkt, vaid osake läbipõimunud paljudest juurtest-sõrmedest-avarustest-kehadest liikideüleses intiimsuses.
//
Nahanälg on film ja näitus armastusest. Hoole ja hellusega, mida antakse piki põlvkondi, koguneme nagu parvetajad pärast vihma. Nii palju on seda, mida öelda, nagu vaimud, joovastume üle Maa: kõrvad lahti ja silmad pehmed, hüppan hurma olla inimene, olla Maa, olla keha. Kui pilved tekivad, siis nad kipuvad kleepuma objektidele, inimestele, maastikele ja liikumistele, mida vaadata pisaratega nahal ja värinatega silmis. Me pöördume tagasi, kuniks oleme vaadatud, me ei tea, me kipume olema metsikud ja parajad ja leebed. Teadmata, keda me vaatame, kui vaatame iseennast. Mõnda soovi haaratakse raskelt ning lastakse minna kergusega. Ma astun ja sa astud. Ma astun. Vahepealset ei ole. On ainult armastus ja vägivald olla sama keha.

Lasen oma nahal seguneda liivaga, oma kõrvadel valgusega, süljel veega, oma hingeõhul tohutute kaugustega. Ma mõtisklen – kas vaatlemine võib olla paitamine? Kui kanda teist inimest armastuses on raske, siis milline saab armastus olla meie endi, Maa suunas?

Meenutades, et loodus ei ole miski, millega taas ühendust leida, sirutun pakitseva tundlikkusega, et hoida nahka kui valgust, kuulamist kui puudutust ning võnkumist kui laineid.
– Sille Kima
//
Sille Kima on kunstnik, insener ja liikuja kehas, tajus ja helis. Tema looming põhineb sensuaalsusel ja kollektiivsetel olemise viisidel. Ta toetub koostööle elementaarosakeste füüsikutega ja kohtub nendega kunsti-teaduse piirialadel. Sille vaatleb armastust mitmetasandiliselt, sulatab teksti ja taju distsipliinide ja ajapaikade üleselt. Lisaks tolmendab ta tomatiõisi nii omaenda aknalaual kui ka avatud väravatega aedades. Üks neist on avalik aed aiaresidentuuriga, mida ta veab koos kunstnik Sandra Kosorotovaga Narva Kunstiresidentuuri juures Kreenholmis.

Sille Kima isikunäitus  “Nahanälg” on Viljandi veetornis, aadressiga J.Laidoneri plats 5, avatud 20.06. – 11.07. 2021, E – P  12:00 – 20:00.

Avamise ja kunstisündmuste ajal tasuta.

Galerist: Monika Eensalu-Pihel
Graafiline disainer: Maria Muuk
Tehniline teostus: Johannes Säre, Kerli Praks, Taavi Suisalu, Rainer-Robert Suun
Helikujundus: Arjuna Neuman, Aleksander Sinka, Siim Skepast, Gabriel Solis
Toetajad: Eesti Kultuurkapital / Cultural Endowment of Estonia, Sakala Keskus
Tänud: Kaisa Sööt, Kristjan Vilgo, Laura Kuusk, Sandra Kosorotova, Anne Alliksoo, Maarja Hindoalla, Kaisa Maasik, Laura Cemin, Katrin Enni, Argo Kask, Proloogkool

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht