Rahvusraamatukogu hakkab oma ruume järkjärguliselt lugejatele avama esmaspäevast

Rahvusraamatukogu hakkab ennast esmaspäevast järkjärguliselt avama, tehes esmalt oma kasutajatele kättesaadavaks lugemissaalid, arvutitöökohad, personaalse nõustamise ja hoones asuvad näitused. Rahvusraamatukogu hoone on alates esmaspäevast, 18. maist avatud tööpäevadel kella 12.00-18.00.

Raamatukogu lähtub avamisel valitsuse juhistest ning väärtustab oma klientide ja töötajate tervist. Selleks korraldab raamatukogu esmaspäevaks oma ruumid ja koristusrutiinid ümber viisil, mis toetaks 2-meetrise distantsi reeglit ja väldiks nakkuse levikut. Lugemissaalides hõrendatakse istekohti, et tagada külastajate vahel ohutu distants ning samuti vähendab raamatukogu arvutitöökohti, mille kasutamine on ka ajaliselt piiritletud. Raamatukogus teoseid või seadmeid käsitsedes on riiklikult edastatud tungiv soovitus kanda kaitsemaske, mis võivad olla ka isetehtud.

Samal ajal säilitab raamatukogu kõik eriolukorra kestel välja töötatud kontaktivabad teenused ning soovitab võimalusel neid kasutada. Raamatuid saab jätkuvalt tellida elektrooniliselt ja saada kätte klienditeenindajaga kokku puutumata. Õppurid, teadlased ja teised, kes soovivad professionaalset ja detailset abi erialase info otsimisel, saavad soovi korral personaalset nõustamist video teel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht