Prima Vista kirjandusfestival arutleb tõsiduse ja nalja piiride üle

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
 
Järgmisel kevadel 8.-11. maini Tartus toimuva traditsioonilise kirjandusfestivali Prima Vista  peateema „Naljast kaugel“ annab kõigile osalevatele kirjanikele ja publikule võimaluse arutleda tõsiduse ja tõsiseltvõetavuse, nalja mõistmise ja mittemõistmise ning huumori piiride üle.
Seekord on festivali patrooniks näitekirjanik, humorist ja karikaturist Toomas Kall. „Juba Tammsaare teadis, et tõsidus üksi ei aita tõele kuigi lähedale,“ rääkis Kall oma pöördumises festivali külastajate poole. „Sellepärast asetaski ta oma tegelasi kõrtsituppa kakerdama ja kaevuraketele kükitama. Et kogu tõsine asi oleks küll naljast kaugel, aga mitte ka liiga kaugel.“
„On olukordi, kus tõsistest asjadest rääkimiseks polegi muud võimalust, kui teha seda läbi nalja,“ sõnas MTÜ Kirjandusfestivali Prima Vista juhatuse esimees Ilona Smuškina. „Just teravmeelsete ja vaimukate tekstide kaudu jõuavad olulised mõtted inimesteni. Inimese intelligentsuse määrabki suures osas ära tema huumorimeel ja oskus enda üle nalja heita.“
    
Maikuus kuueteistkümnendat korda toimuvale festivalile on tulemas vene filosoof ja humorist Mihhail Žvanetski, Rootsi üks tuntumaid nüüdiskirjanikke Sara Stridsberg, Belgiast pärit kirjanik ja stsenarist Jean-Philippe Toussaint, Günter Grassi mantlipärijaks nimetatud Ralf Rothmann ning mitmeid teisi kirjanikke üle kogu maailma. 
 
Prima Vista festivali programmis on traditsiooniliselt raamatu ja roosi päev, raamatulaat Raekoja platsil, pargiraamatukogu, kohtumised kirjanikega, raamatute esitlused, aga ka mitmeid põnevaid uusi üritusi, kus kohtuvad kirjandus, kunst ja muusika. Tavapäraselt on programmis oma koht ka noortele mõeldud sündmustel.
 
Festivali peakorraldajad on MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, Tartu Ülikooli raamatukogu, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond, Tartu Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu, Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Kirjanduse Selts.
 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht