Nils Hinti näitus “Katkeid vestlustest, mida meie vahel pole kunagi olnud”

NILS HINT
Katkendeid vestlustest, mida meie vahel pole kunagi olnud
16.10- 3.11.2020
HOP galerii

Alates reedest, 16. oktoobrist saab Hop galeriis vaadata Nils Hinti isikunäitust „Katkendeid vestlustest, mida meie vahel pole kunagi olnud“.

Ma tahaks sulle näidata üht metsaoja, mis voolab niiskes ja hämaras sängis kõrgete puude all. Selle roostepunane ja tume vesi maitseb nagu kuuseokkad ja külm kõdunev puit. Paljajalu ja puruvanad varba vahel seal jahedas vees seistes sain ma aru, et mul ei ole mitte midagi öelda. Mets on vahepeal maha võetud ja uus on peale kasvanud. Oja voolab edasi.
/Nils Hint/

“Katkendeid vestlustest, mida meie vahel pole kunagi olnud” on omamoodi retrospektiivnäitus, mis võtab kokku kunstniku viimaste aastate loomingu. Avataval näitusel eksponeerib rahvusvahelise näitusekogemusega kunstnik kahte töödeseeriat, nii väikeseformaadilisi kantavaid ehteid kui ka suuremaid skulpturaalseid teoseid. Materjalina domineerib kunstniku loomingule omane raud ning transformeeritud readymade objektid.
Sisu- ja materjalikäsitlusest sündinud terviku fookuse asetab ta isiklikule, kasutades aja jooksul oluliseks muutunud objekte – vana jalgratas või kasutatud söögiriistad.
Väljapanekut läbib poeetiline metsaoja metafoor – kohast, mis seostub kunstnikule lapsepõlve ja enesemääratlusega. Kogu materjaliga suhestumise protsess on käinud läbi tule ja sepatöö.
Nils Hint on Eesti Kunstiakadeemia sepakunsti õppetooli juht ja vabakutseline kunstnik.
Lõpetas õpingud Eesti Kunstiakadeemias aastal 2013. On osalenud näitustel alates aastast 2010 nii Eestis kui ka välimaal. Hint on töötanud erinevate galeriidega nii Euroopas kui Ameerikas ning Aasias. Aastal 2016 omistati talle Kristjan Raua nimeline kunstipreemia.
Tema töid võib leida Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogus, samuti muuseumides ning erakogudes välismaal (MUDAC Kaasaegse Disaini ja Tarbekunsti Muuseum, Lausanne, Šveits; Art St. Urban Kunstikeskus, St. Urban, Šveits; Gallery of Art, Legnica, Poola; Rahvusvaheline Kaasaegse Ehtekunstikollektsioon, Legnica, Poola).
Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Liviko AS.
Seoses COVID-19 leviku kasvuga Eestis jätab Hop galerii aasta lõpuni ära kõik näituste avamised.

HOP galerii
Hobusepea 2, 10133 Tallinn
N–T 11.00–18.00
hopgalerii.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht