Näituse “Intensiivsed paigad” avamine homme EKKMis

Intensiivsed paigad
4.09.–17.10.2021

Kunstnikud: Jasmina Cibic*, Tanja Engelberts, Terike Haapoja*, Ola Hassanain, Madlen Hirtentreu*, Roven Jõekäär, Anna Kaarma*, Gareth Kennedy, Tali Keren, Laura Kuusk, Aleksandr Morozov, Natalia Romik, Natalija Tseljuba ja Julija Appen
* teised asukohad

Kuraatorid: Kuraatorite Loominguline Ühendus TOK (Anna Bitkina ja Maria Veits)

Näituse avamine toimub reedel, 3. septembril kell 18:00

Kuraatorite kontseptuaalne raamistus lähtub vene filosoofilt ja meediauurijalt Mihhail Kurtovilt laenatud terminist „intensiivne paik“, mis rajaneb inimgeograafia põhimõtetel. Intensiivne paik tähistab jõukeset, kus protsessid algavad ja kus neid talletatakse; kus kogemused on ühendatud ja kust need liiguvad edasi teistesse kontekstidesse; kus varem ühendamata tegevused ja ideed koonduvad ning muunduvad uuteks kontseptsioonideks, aidates luua uusi teadmisi ja olemise viise.
Intensiivsete paikade kaardistamisel ja lahtiharutamisel tegelevad TOKi kuraatorid järgmiste uurimissuundade ja -teemadega: poliitiline kujutlusvõime arhitektuuris, linnaplaneerimine, tööstuspärand ja selle ökoloogiline jälg, avalik ja isiklik ruum ning nende vahel asuvad varjatud universumid. Projektist võtavad osa nii rahvusvahelised kui ka kohalikud kunstnikud. Eesti kunstnikelt valmivad näituse raames uued teosed.

Näitus laieneb EKKMist välja mitmetesse teise asukohta Tallinnas – Viru hotelli, endisesse Kopli rahvamajja, Eesti Rahvusraamatukokku ning Lasnamäele.

Kuraatorite Loominguline Ühendus TOK on 2010. aastal Peterburis asutatud naiskuraatorite kollektiiv, kuhu kuuluvad Anna Bitkina ja Maria Veits. TOK tegutseb sageli väljaspool traditsioonilisi kunstiruume. TOK lähtub oma tegevuses ajaloolisest analüüsist ja poliitiliste visioonide loomisest ning käsitleb oma projektides kohalikul tasandil valitsemise mehhanisme, avalikku ruumi, haridussüsteeme jm.

Tallinna Fotokuu on omaalgatuslik rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal, mis 2021. aastal toimub 1. septembrist 17. oktoobrini. Peamiselt fotograafia ja videoga tegelevate kunstnike algatatud Fotokuu on oma meediumivalikut tänaseks laiendanud ning vaatleb arenguid kunstis ja ühiskonnas, mida kogetakse üha rohkem kaamerate, ekraanide ja kujutiste vahendusel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht