Mikkeli muuseumi veebituuril paotub uks kunstikoguja Mart Lepa erakogusse

Teisipäeval, 5. mail kell 20 saavad kunstihuvilised võimaluse tutvuda kollektsionäär Mart Lepa kunstikoguga Mikkeli muuseumi veebituuri vahendusel. Näitusel „Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu“ teeb ringkäigu kuraator Eda Tuulberg. Tuur on nähtav Mikkeli muuseumi Facebook’i lehel ning jääb hiljem muuseumi sotsiaalmeediasse ka järelvaatamiseks.

Ringkäigul saab heita pilgu muuseumi kahel korrusel kulgevale väljapanekule ning kuulata kuraatori tutvustust näituse koostamise ja selle ülesehituse printsiipide tagamaadest.

Kuraator Eda Tuulberg ja kunstikoguja Mart Lepp. Foto: erakogu
Mart Leppa iseloomustatakse kui pühendunud ja põhjalikku kogujat, kelle kollektsioonis sisaldub Eesti visuaalkultuuri kontekstis palju olulist ja erinäolist. Lisaks järjekindlale tööle koguga ning suurele hulgale koostatud näitustele ja väljaantud publikatsioonidele laenab Lepp teoseid sageli ka välja. Võib väita, et paljude autorite ja kunstiajalooteemade puhul ei ole tema kogus olevate teosteta võimalik saada Eesti kunstist piisavat ülevaadet. See näitab, kuivõrd oluline on kõnealune kollektsioon meie kultuuriloo seisukohalt.

Näitus „Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu“ avati eriolukorra kehtestamise järel. Pärast muuseumide taasavamist ootab Mikkeli muuseum kõiki huvilisi näitust külastama.

Vaata veebituuri siin.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht