Liisa Kruusamägi ja Maarja Mäemets “Värvikorallid”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

LIISA KRUUSMÄGI & MAARJA MÄEMETS
värvikorallid
15/10/2021– 2/11/2021

Neljapäval, 14. oktoobril kell 17.00 avatakse HOP galeriis näitus “Värvikorallid”.
Näitus „värvikorallid” toob esmakordselt ühte ruumi kokku klaasikunstniku Maarja Mäemetsa ja maalikunstniku, illustraatori Liisa Kruusimägi loomingu. Kruusimägi külluslik ja detailiderohke maal ning Mäemetsa lihtne ja puhas vormikäsitlus otsivad omavahelist tasakaalu, mis vaataja meeli võiks pehmelt paitada. Näitusel kujutatu on inspireeritud veepõhjade kirevast, tuntud loodusuurija David Attenborough loodussarjadest ja isekogetust.
Liisa Kruusmägi 14 meetri pikkune veealusest maailmast ja korallidest ning kaladest inspireeritud värvikirev maal hoomab terve galerii. Galeriisse sisenedes satuksid justkui vee alla. Tasakaaluks seintel kujutatud lopsakusele täidab ruumi keskme Maarja Mäemetsa klaaridest klaasobjektidest koosnev installatsioon. Korduv, värvierinevustega puhas silinderjas vorm on inspireeritud korallide paeluvast struktuurist, mis joonistub välja veeorganismide lähemal vaatlusel. Mäemetsa vormikäsitlus on taotluslikult üldistav ja algimpulss jäetud vaataja aimata.
Lihtne narratiiv on võimaldanud erinevates meediumites töötavatel kunstnikel nihutada oma loomingulisi piire ilma isiklikku kunstilist esteetikat või identiteeti kaotamata. Tulemuseks on ainulaadne ruumispetsiifiline tervikteos, mis läbi vastandumiste loob tasakaalu.

Liisa Kruusmägi on vabakutseline kunstnik, kes kasutab peamiselt maali ja joonistamise meediumit ja töötab illustraatorina. Liisa Kruusmägi on sündinud Tallinnas 1988 aastal. Ta õppis Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse astmes maali ja lõpetas joonistamise magistrantuuri 2013 aastal. Kruusmägi on täiendanud ennast Rhode Island Schools of Design, ja osalenud residentuuri programmides Vancouveris James Black Gallery’s, AIRY’s ja Yosugas Jaapanis, Kitokia Grafika risotrüki stuudios Leedus, Cassis kunstiresidentuuris Prantsusmaal ja Silva Linarte maalisümpoosiumil Lätis. Isikunäituseid on toimunud Portugalis, Rootsis, Kanadas, Jaapanis, USA’s, Leedus, Lätis, Saksamaal, Soomes ja Eestis. Ta on osalenud grupinäitustel nimetatutele lisaks veel Londonis, Berliinis, Slovakkias, Itaalias ja Venemaal. Ta on kunstnike liidu liige aastast 2013.

Maarja Mäemets (s 1991) on vabakutseline kunstnik, vabasukelduja ja algaja joogi, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala (klaasikunst BA 2015, disain ja rakenduskunst MA 2018) ning täiendanud end kunstnikuna residentuuride ja meistriklasside käigus nii Eestis kui välismaal. Lisaks on Mäemets läbinud kaheaastase klaasipuhuja assistendi kutseõppe (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool 2019). Tema tegevusvaldkond hõlmab kohaspetsiifilist loomingut, klaasidisaini ja tööd kunstiõpetajana. Rahvusvahelistel näitustel osaleb kunstnik alates 2015. aastast. Oma eksperimentaalse vee alla uputatud teosega „Underwater love¨ pälvis Mäemets 2017. aastal peapreemia rahvusvahelisel üliõpilastööde klaasikunstikonkursil Bild-Werk Frauenau Student Prize. Klaasi eksponeerimisega veealustes keskkondades tegutseb kunstnik aktiivselt tänaseni. Mäemetsa loominguline impulss on kantud uskumusest, et pole olemas ühtegi paigalseisu, on vaid pidevad liikumised, millesse on oht end kaotada.

Näituse helikujundus: Taavi Tulev.
Tänud: Maria Valdma, Rait Lõhmus, Eili Soon, Taavi Tulev, Greenerlife Store OÜ, Liisi Küla.
Näitust toetab: Eesti Kultuurkapital, Valmiermuiža. 
Näitusi HOP totavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Liviko AS.

HOP galerii
Hobusepea 2, 10133 Tallinn
N–T 11.00–18.00
hopgalerii.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht