Kuraatorituur näitusel “Veljo Tormis. Rahvalauluga loodud maailm”.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

6. augustil kell 16.00 teeb Ene Kuljus kuraatorituuri Teatri- ja muusikamuuseumis (Müürivahe 12) avatud näitusel “Veljo Tormis. Rahvalauluga loodud maailm”.

„Mitte mina ei kasuta rahvalaulu vaid rahvalaul kasutab mind“ on Veljo Tormis öelnud selle kohta, et ta oma loomingus on palju rahvalaulu kasutanud. Tormise 90.sünniaastapäevale pühendatud näitus ehitati üles just sellele teemale. Teiseks tähtsaks komponendiks kujunes koor, kuna suur osa Tormise loomingus kuulub koorimuusikale.

Loomingu üheks kõrgpunktiks kujunes 1970- 1989 aastatel loodud tsükkel „Unustatud rahvad“ ehk 6 läänemereäärse soome-ugri hõimu (liivi, vadja, isuri, vepsa, ingeri ja karjala ) muusikaline koondportree. Mitmed neist rahvastest on väljasuremise äärel ja on keeli mida kõnelevad veel vaid üksikud inimesed. Veljo Tormis andis neile igavese elu muusikas ja ei lase neid unustada.

Lisaks räägib Ene Kuljus oma isiklikest kokkupuudetest Veljo Tormisega seoses tema arhiivi moodustamisega. Kuljus meenutab: “Tormis oli väga hoolikas oma arhiivi säilitamise suhtes, päris palju kordi istusime tunde meie Assauwe tornis , hiljem aga juba tema kodus Lauteri tänav 7, kus vaatasime üle käsikirju, kirjavahetust ja kõiki muid materjale. Muidugi kuulsin ka palju meenutusi ja mälestusi. Kõik see oli väga rikastav ja hariv.”

Osalemine muuseumipiletiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht