Kunstiteadlased esitlevad Eesti kunstiteaduse audio- ja videoarhiivi

Tiina Alver. Eesti televisiooni kunstnike näitus. 1985.

Eesti Kunstimuuseum

Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing esitleb Marika Agu koostatud Eesti kunstiteaduse audio- ja videoarhiivi. Mahukat tööd ja koostatud nimestikku tutvustatakse reedel, 16.  detsembril kell 17 Eesti Kunstiakadeemias. Eesti kunstiteaduse aastasaja aastal ellu kutsutud ettevõtmine toimub koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kunsti ja Arhitektuuri Biograafilises Leksikoniga.

Eesti kunstiteaduse audio- ja videoarhiivi nimestik sisaldab infot Eesti Rahvusringhäälingu audio- ja videoarhiivis leiduvate kunstialaste saadete kohta ning videoid Eesti suuremate kunstiinstitutsioonide Youtube’i kanalitelt. Nimestik kajastab saateid perioodist 1955–2022, kuid peamine raskus on alates 1990. aastatest valminud materjalidel. Koostatud arhiiv võimaldab teha otsinguid läbi erinevate seoste (väljaandja, kuupäev, isikunimed, pikkus, märksõnad, institutsioonid ning näitused). Kirjetele on lisatud lühiannotatsioonid motiveeritud mahus ning lingid algallikatele. Esitlusele tulev nimestik on avatud täiendustele ning plaanis on selle koostamise jätkamine.

Arhiivinimestik on kättesaadav ja rakendatav kolmes kohas: Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kodulehtedel ning internetiandmebaasis Eesti Kunsti ja Arhitektuuri Biograafilises Leksikon (EKABL), mida koostab omaalgatuslikult Peeter Talvistu.

https://kunstiteaduseaastasada.wordpress.com/2022/12/08/eesti-kunstiteaduse-audio-ja-videoarhiivi-esitlus-16-12/

https://cca.ee/arhiiv/eesti-kunstiteaduse-audio-ja-videoarhiiv

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht