Kunstiaknal ootab värvirohke siidimaali ja padjanäitus

Tallinna vanalinnas (Vene 20) tegutseva Eesti tarbekunsti- ja disainigalerii näituseaknal on oma uued tööd väljapanekuks seadnud tekstiilikunstnik Sigrid Huik.

Näituse “On aeg” tööd jutustavad sügisest, mis ju on aeg muutusteks. “Sügis on aeg äralennuks ja siia jäämiseks. On aeg lehtede langemiseks ja tuule valjuks sosinaks,” iseloomustab Sigrid Huik oma loomingu meeleolusid.

Vahabatika tehnikas maalitud linnud said siidile kevadel kui loodus tärkas ja õhus oli palju värskust ja sädinat. Ühiskond avanes paarikuisest lukusolekust. Oli võimalus kohtuda ja oli, millest rääkida. Esmalt edvistasid need värvilised siidile maalitud linnud näitusel Saaremaa kunstigaleriis.

“Nüüd koos muutuva sügisilmaga vaatavad need samad linnud vastu galerii Kunstiaken vaateaknalt kontrastiks Tallinna hallidele tänavakividele ja halliks muutuvale taevale,” lisab kunstnik.
Siidikangad “Lend”, “Keeris”, “Kõne” ja “Kui seda metsa ees ei oleks” on lisaks ka padjakatteks saanud.

Sigrid Huik on sündinud Tallinnas 1964. aastal.
Ta on õppinud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis sisearhitektuuri ning lõpetanud 1988. aastal tekstiilikunsti erialal.
Sigrid Huik on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liige ja osalenud näitustel nii Eestis kui ka välismaal rohkem kui 30 aasta jooksul.

Kunstiaken on Eesti tarbekunsti ja disaini galerii, ka Eesti graafikute näituste- ja müügipaik. Galerii tegutseb Tallinna vanalinnas, dominiiklaste kloostri ajaloolises kvartalis 2010. aasta 18. oktoobrist. 18. oktoober on püha Luuka päev, teiste seas ka kunstnike kaitsepühaku päev.

Eesti tarbekunsti- ja disainigalerii Kunstiaken

Asutatud 2010. aastal
Vene 20 Tallinn
www.kunstiaken.ee
Facebook Kunstiaken
Avatud neljapäeval, reedel ja laupäeval kl 12-18
Telefon 6464209

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht