Kunstiaken kutsub oma akna juurde, vaatama Maris Willadseni keraamikanäitust „Elu nagu lill“

Tallinna vanalinnas tegutseva Eesti tarbekunstigalerii „Kunstiaken“ vaateaknal on kuni 25. aprillini vaadata Maris Willadseni õide puhkenud keraamika “Elu nagu lill ehk hall argipäev”.

Maris Willadseni suurem osa elust kulgeb koos keraamikaga, hariduselt on ta kunstiõpetaja ja veidi teeb loomise kõrval ka õpetajatööd. Ta sõnastab seekordse lillerohke loomingu nii: „Hall argipäev. Minek mööda spiraali. Spiraali, mis tihti tundub pigem ring. Lähed, näiliselt jõuad samasse punkti. Rutiin. Üksluisus. Tühjad vaasid. Hommik. Lõuna. Õhtu. Valdavalt pilvine. Igatsus millegi erakordse järele…

Minek mööda kindlat rada. Stabiilsus. Tugev vundament. Võimalus asju ette planeerida. Ootuspärasus. Juhitavus. Eesmärkide saavutamine. Vihm, mis viib viljumiseni. Teadmine, et pidupäev on rõõmsalt muretu. Elu nagu lill.“

Maris Willadsen on pälvinud 2017. aastal Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu „Tulest tulnud” konkursi I preemia keraamiliste dekoratiivvormide „Mälestuse säilitamine” eest. Ta on koolieelikutele mõeldud hariduslike kleepsuvihikute „Uku“ ja „Nupu“ kaasautor (2012) ning alates 2007. aastast illustreerinud veebipõhiseid õppematerjale.

Kunstiaken on nelja suure, Vene ja Munga tänavale avaneva vaateaknaga, millel rohkem kui meetri laiused paled ja aknalaud, tarbekunstigalerii, mis üle kümne aasta meie naha-, klaasi-, metalli- ja tekstiilikunstnike, keraamikute ja graafikute loomingut esitlenud ja müünud. Üks akendest on kuuks ajaks ühe autori näitusepaik, kokku on Kunstiaknas toimunud kümne aasta jooksul 77 näitust. Galerii on Tallinna Disainikaardil, osalenud Disainiööl ja Vene tänava kultuurikogukonna üritustel nagu näiteks jõulusõimede tänav.

Maris Willadseni keraamikanäitus on tänavalt vaadeldav, Kunstiaken on praegu suletud. Küsimuste ja ostusoovidega saab ühendust võtta Kunstiakna meiliaadressi ja Facebooki sõnumite kaudu.

Tarbekunstigalerii Kunstiaken/ Penelope pood OÜ

Penelope.pood@gmail.com

Facebook.com/Kunstiaken

https://www.facebook.com/Kunstiaken-280710562009709/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht