Kuidas näeb välja kaose lõpp?

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Foto Helle Ly Tomberg

Kaose Koguduse Retrospektiiv

Foto Helle Ly Tomberg

Kuidas näeb välja kaose lõpp? Unikaalne võimalus saada osa selle aasta suurimast kapitalistlikust orgiast!

Kaose Koguduse näituse “Retrospektiiv” lõpetamine Kogo galeriis Aparaaditehases toob kokku kõik näituse jooksul loodu ja kogetu. Korraks veel manifesteerub kaosemäng kivides ja hajub siis tagasi igikestvasse festivali. Kohal on Kaose Kogudus ja kaasteelised, esitletakse raamatut ja plaati, nautida saab kivispaad ja erinevaid esinemisi. Päeva üks tippsündmusi on kivioksjon, kus on võimalik soetada nii näitusel loodut kui ka näituse keskmes olnud kuut tonni kive.

Ajakava “Kaose lõpp” 21. juunil

Kogo galeriis
12:00 Dr Lille loengud kividest ja nunnudest kassipoegadest III
18:00 Margit Lõhmuse jutukogu “Sterne” esitlus
19: 00 Kivispa Kogo galerii ees
20.00 Kivioksjon & gaala Ann Ideoni toitudega

Armastuse saalis
21:00 Live: Dora Bleu
22:00 Live: Gatesleeper “Inertia” plaadiesitlus
23:00 Live: Martiini, Uku Masin
+ DJ Kersten Kõrge

Kaose Kogudus koosseisus Martiini, Marja-Liisa Plats, Helle Ly Tomberg, Paul Lepasson, Uku Pira, Martin Rästa, Siim Lill, Kersten Kõrge, Salme Kulmar, Gabriela Liivamägi on alates näituse avamisest vaatajate ette toonud pidevalt muutuva ja spontaanselt kulgeva ruumiinstallatsiooni, mille fotodokumentatsiooniga on võimalik tutvuda siin.

“Kaose lõpp” paneb punkti Kaose Koguduse näitusele ja näituse osaks olnud publikuprogrammile, kus kaost kui universumi tahet käsitleti eri nurkade alt – lisaks kunstnikuvestlusele Kaose Koguduse liikmetega, toimusid füüsik Jaak Kikase loeng “Kaosest loodusteadusliku mätta otsast”, Hasso Krulli “Arheliitikum”, Madis “Mad” Vasseri “Vastuhakk väljasuremisele”, etnoloog Tenno Teidearu “Asjade kaduvuse tähenduslikkusest”, kunstiajaloolase Kaire Nurga “Kivi ja Keha”, Dr Lille harivad loengud kividest ja nunnudest kassipoegadest ning töötuba “Meisterdame kividega”.

“Kaose lõpp” esinejate ja programmi tutvustus
Dr Lill on tunnustatud teadlane ja kunstnik, kelle tööd on leidnud kajastamist väljaspool Elvat.
http://www.tartuekspress.ee/index.php?page=1&id=4745
https://www.facebook.com/events/865928077073010/

Margit Lõhmus on kunstnik ja kirjanik. Tema debüütraamat “Sterne” koondab jutte aastatest 2002–2019. Lõhmuse juttude keskne teema on naise seksuaalsus – valdkond, mida on eesti kirjanduses seni käsitlenud üsna vähesed, iseäranis naise kui agendi seisukohalt. Esitlusel vestleb temaga luuletaja Kelly Turk.
https://kultuur.err.ee/308387/margit-lohmus-uriin-termoses-ehk-enesearmastus
https://ekspress.delfi.ee/areen/joulujutt-taksojuht-purustaklaasid-margitlohmus?id=84740555

Kivioksjon
Unikaalne võimalus saada osa selle aasta suurimast kapitalistlikust orgiast. Müügil kuus tonne kive ja valimik näituse jooksul valminud taiestest!

Ann Ideon
Kaos köögis tähendab lagunemist, kokkukukkumist, hävingut. Iga kokk teab – see on lubamatu! Köök on armee ja teater: kui kardin tõuseb, pead olema omal kohal, valmis ja sooritama. Pead olema. Vahel tahaks aga olla mitte valmis, teha nimme katki ja vaadata, mis sisu välja voolab. “Katki tehtud kööki” uurib toiduinstallatsioonis kokanduslik (k)reaktiivmootor Ann.

Dora Bleu
Dora on New Yorgi trubaduur, poeet ja kirjandusteadlane. Tema muusika tegeleb isiklike ja intiimsete kogemuste uurimisega, vahenditeks akustilise kitarri veidrad kajad ja hääl. Dora looming pole läbinisti komponeeritud ega ka improviseeritud, laulude eesmärk on lõhkuda žanrite piire, segada loojutustamist ja teksti trauma, haavatavuse ja toorusega. Ajakiri The Wire iseloomustab Dora muusikat: “Ta koob pikaldasi jutukangaid.. üldine meeleolu on pahatahtlik ja tume… Tema helikeel on sama lohutav kui silmuse krudin, mida pingutab keerlev laip.”
https://dorableu.bandcamp.com

Gatesleeper
Gatesleeper-i juured on alguse saanud visuaalkunstidest ning on katkematu jadana kasvanud eksperimentaalsest mürast universaalse tunnetuse suunas. Kognitiivsed protsessid ning empiiriline maailmatunnetus sulavad modulaarsünteesaatorite abil abstraktseteks helimaastikeks, mille keskmes on teadmisest rikkumata seisund. “Inertia” on Gatesleeperi debüütalbum, mille esmaesitlus toimub Kaose Koguduse näituse “Retrospektiiv” lõpuüritusel.

https://gatesleeper.bandcamp.com

Martiini
Asukoht. Manifest. (olemas madal võnke sviit ´base talu´) mäe alla sõidate sealt hallist kajast vasakult edasi, kuni paremat kätt tuleb vastu esila koos kollase kajaga ning pool mäge, siis näete punast kaja rohelisega ning sõidate sildi “base talu” soovi peale. Asukoht. (olemas kõrg võnke sviit `base talu`) mäe sisse sõites sealt punasest [Ü: ] kajast läbi, tundes oranži kaja, kõla: [U : ], edasi otse üles [O: ]-kollane kaja, siis näed rohelist või roosat kaja [A : ], seejärel sajab helesinine [E : ], mispeale ilmub tumesinine [I : ], kõige krooniks veeb [AUM]. Manifest. Asukoht.

Uku Masin
Kaose Koguduse peamasinist. Saabuva jaanipäeva puhul mängib raadiost helisid.

DJ Kersten Kõrge

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht