Kirjandustänava festival tuleb taas

Neljas Kirjandustänava festival toimub Kadriorus Koidula tänaval 5. septembril 2020, eeldusel, et rahvarohked üritused on sügisel lubatud.

Kirjandustänava festivali eesmärk on tõmmata tähelepanu eesti kirjandusele, kirjanduspärandile ja kirjanduslikule avalikule ruumile meie ümber. Et seda teha, kutsume üheks päevaks tänavale kokku kirjandusega otseselt või kaudselt tegelevad organisatsioonid, kellega koosloomes sünnib ka rikkalik kultuuriprogramm.

Kirjandusega seotud tähtpäevadel on meie programmis alati tähtis ja kandev roll. 2020. aastal täitub mitmel armastatud kirjamehel ümmargune number. Kalju Lepik 100, Jaan Kross 100, Henrik Visnapuu 130, Vaino Vahing 80, Eduard Vilde 155, Johannes Aavik 140. Kirjandustänava festivalil püüame neid kõiki oma programmiga meeles pidada! Oodata on erinevaid aktsioone.

Iga festivaliga soovime kaardistada ka kohalikku kultuuripärandit. Esimesel aastal (2017) avasime mälestupingi kadriorglasele Mati Undile, 2018. aastal mälestustahvli Weizenbergi 8 maja seinal, kus kunagi elasid mõnda aega Marie Under ja Artur Adson. 2019. aastal rikastasime linnaruumi mälestustahvliga Juhan Jaigile. Ka sel aastal märgistame ühe kirjaniku elupaiga mälestustahvliga – millise, selgub septembris!

Kohtume kirjandustänaval.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht