Homme algab Tallinna Ülikoolis II rahvusvaheline mitmeteaduslik konverents

7.-8. oktoobrini toimub Tallinna Ülikoolis II rahvusvaheline mitmeteaduslik konverents „Rahvuskeeled teaduses ja kõrghariduses“.

Konverentsi peakorraldaja Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) vanemteaduri, teaduskeelekeskuse juhataja Peep Nemvaltsi sõnul on kavas arutleda, kuidas kindlustada rahvusliku ja rahvusvahelise teadussuhtluse ning kõrghariduse keelte mõistlik vahekord.

„Rahvuskeelne haridus- ja kultuuriruum saab avatud maailmas areneda nii, et omakeelset kõrgharidust pakutakse iga eriala kõigil õppeastmeil. Selleks on vaja emakeelset õppekirjandust, oskussõnastikke ning teadustulemuste üllitisi: artikleid ja monograafiaid, “ märkis Nemvalts. Eestikeelse teaduskirjanduse näitus avatakse TLÜ Akadeemilises raamatukogus (Rävala pst 10) 6. oktoobril kl 18 ning Astra hoone (Narva mnt 29) Õpikeskuses 7. oktoobril kl 12.45-13.00.

Hajakonverentsil (osa saalis, muist küberruumis) esinevad peale Eesti teadlaste uurijad Araabia Ühendemiraatidest, Hollandist, Jaapanist, Katalooniast, Kreekast, Leedust, Lätist, Mehhikost, Norrast, Poolast, Portugalist, Rootsist ja Soomest.

Konverentsi toetavad Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Ülikool, TLÜ Humanitaarteaduste instituut, Euroopa Terminoloogiaühing ning Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

Konverentsi töökeeled on eesti ja inglise keel, korraldatud on sünkroontõlge.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht