Henri Hütt Tartu Kunstimajas

Laupäevast, 13. novembrist on Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis avatud Henri Hüti isikunäitus „Põhjuseta tagajärjed”.

Näitus koosneb erinevatest misanstseenidest, mille järjekord on ruumis kindlaks määratud. On valgus, on vari. On allikad, on vaatemängulisus. Kas nimetatud üksuste vahel peab eksisteerima loogiline seos? Kas kõik, mis ühtviisi paistab, selline ka on?

Ka Kuu peegeldab valgust nagu see oleks ta enda oma…

Lavastud ruum võimaldab külastajal kogeda põhjuste ja tagajärgede seostest pääsemise seisundeid ning arusaamise ülehindamise järgseid hetki. Miski, mis algselt tundus loogiline ning mõttetööd mitte kulutav, saab süvenedes üha põhjendamatumate seoste osaliseks.

Kuidas kuvada musta valgust; kuidas mõõta armastust; kuidas liikuda nii, et vari jääb paigale? „Põhjuseta tagajärjed” kui ruumikogemuslik meelepete, jättes peategelaseks sinu segadused.

Henri Hütt (s 1985) on (etendus)kunstnik, kelle laia loominguspektrisse kuuluvad tehnoloogilise dominandiga etenduskunsti vormid, helietendused, lavastatud näitused, kureerimised, kirjutamised, installatiivsed juhtumid, nihkes instruktsioonide produtseerimine ja muu tabamatu. Lähtub kestuses olemisest, sest kes palju teeb, see jõuab vähe ajalukku. Hüti loomingulistest näidetest leiab lavastusi, mis hõlmavad kõiki teatreid kui ka tühja ruumi mikrotonaalset värelust. Käesolev näitus on Hüti esimene isikunäitus Tartus ning üldse üks energiline come-back visuaalkunsti skeenel

Autor: Henri Hütt
Tehnilised lahendused: Taavi Suisalu
Graafiline disain: Jaan Evart
Installeerimise tänud: Marten Esko, Siim Hiis, Mihkel Ilus, Henry Kasch, Evelyn Raudsepp, Allan Räim
Toetab: Eesti Kultuurkapital

Näitus on avatud 12. detsembrini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht