Henna Nergi näitus “Beefy” Tampere majas

Kolmapäeval, 28. septembril kell 17 avatakse Tampere kunstniku Henna Nergi installatsiooninäitus. Näitusel nimega Beefy arutletakse inim- ja heteroseksuaalkeskse maailma hegemooniat. Kunstnik kutsub vaatajad töödeldama ja kohandama teoseid. Näitus jääb avatuks 17. oktoobrini.

Kunstnik suhtub eelarvamuseta materjalidesse ja tehnikatesse. Tulemus on tihti väga ootamatu. Teosed analüüsivad kriitiliselt aktuaalseid teemasid. Näituse külastaja, teos ja teema moodustavad ühe terviku.

„Kas sojaviinerit tohib vorstiks kutsuda? Kas kaerapiim on piim või jook? Euroopa Liidus on soov kaitsta tarbijaid eksitava reklaami eest, aga samal piim- ja lihatööstus kasutab romantilisi võtteid oma marketingis”, arutleb kunstnik. „Samasuguseid arutelusid tekkib ka sugupoolega seotatavates küsimustes. Poliitilise otsuste objektideks on inimesed, keda oletatakse naisteks või teisesuguste seksuaalsete identiteediga inimesteks.”

„Piimatootang põhineb lehmale, kes poegib aastas ühe vasika, kellele ta toodab piima. Lehm kiindub kohe oma vasikasse, aga pojad võõrutatakse emadest. On väga kummaline, et joome toitu, mis on mõeldud teise liigi poegadele”, ütleb Henna Nerg.

Henna Nerg on sündinud 1991. aastal Kuopios. Praegu töötab ta Tamperes. Ta on lõpetanud Tampere rakenduskunstikooli kunstniku erialal ja õpib praegu Bergeni ülikoolis Norras. Ta on korraldanud mitmeid näitusi Soomes ja mujal Euroopas.

Tampere Maja

Jaani 4, Tartu

+372 56 453 822

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht