Haapsalu Graafilise Disaini Festivali avamine

OLETE LAHKELT PALUTUD HAAPSALU GRAAFILISE DISAINI FESTIVALI AVAMISELE!
LAUPÄEVAL, 30. MAIL KELL 14:00
HAAPSALU LINNAGALERIIS JA KULTUURIKESKUSES (Avamine leiab aset Kultuurikeskuse esisel platsil, 2+2 tingimustel).

Näitused Haapsalus on avatud 30.05 – 28.06 2020
Haapsalu Kultuurikeskus, Posti 3, avatud: E–P 12:00–18:00
Haapsalu Linnagalerii, Posti 3, avatud: K–P 12:00–18:00
———–
Haapsalu Graafilise Disaini Festivali (HGDF) 2020 eesmärgiks on edendada graafilise disaini arengut, propageerida eriala ning tihendada erialast suhtlust kolleegidega nii Eestis kui piiri tagant. Tänavusel festivalil eksponeeritakse KOLME kujundusgraafika näitust:

1. Haapsalu Linnagaleriis on välja pandud rahvusvahelist konkurss-näitust “Isikupära/Individuality ’20” teemal ÜHENDUS/CONTACT. Konkursil osalejad rakendasid graafilise disaini kujundusvõimalusi väga laial skaalal, kasutades tüpograafiat, kalligraafiat, illustaratsiooni, fotot, erinevaid maalivõtteid ja palju segatehnikat. Konkursile laekus kokku 358 teost 114 autorilt Euroopa Liidust, Venemaalt, Ekvadorist, Mehhikost, Argentiinast, Kuubalt, Valgevenest, Ukrainast, Hiinast, Iraanist, Indoneesiast, Kanadast ja USA-st. Eriala professionaalide zhürii valis konkursilt eksponeerimiseks 84 finaalteost.

2. Haapsalu Kultuurikeskuses näeb näitust “Tänapäeva Hiina kultuuriplakat” mis tutvustab viimaste aastate rahvusvaheliselt tunnustud Hiina plakatimeistrite loomingut. Hiina kommunikatsioonidisain oma parimates näidetes on viimase 10 aasta jooksul edukalt maailmas läbi löönud ja osutunud juba selgelt globaalselt suundanäitavaks. Kollektsiooni on kaasatud üle Hiina 30 autorit kokku 84 plakatiga, mis esindavad värsket, tänapäevaseid trende arvestavat aga erilist plakatikäsitlust, mis tugineb mitmetuhande aastasele Hiina visuaalkultuurile.

3. Lisaks saab Haapsalu Kultuurikeskuses näha tüpograafianäitus “Kirjapildid Pallasest / Letters from Tartu”. Näitusel väljasolevad šriftid on kujundatud Kõrgemas Kunstikoolis Pallas aastatel 2005–2019. Mart Andersoni poolt juhendatud tüpograafiakursustel on rõhk praktilisel tegevusel, mille tulemusena valmivad uued kirjapildid arvutis. Kokku on saanud šrifte üle 170. Esitlemisele tuleb neist umbkaudu veerand ja valik on tehtud põhimõttel, et üldpilt saaks võimalikult mitmekesine. Kokku 36 autorit 42 šriftiga.

HGDF 2020 näitusi toetavad Eesti Kultuurkapital, Haapsalu linn, Eesti Kujundusgraafikute Liit ja Kõrgem Kunstikool Pallas.

Eesti Kujundusgraafikute Liit
Haapsalu Kultuurikeskus
HGDF 2020 meeskond

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht