Fotograafid peavad pildilisi isolatsioonidialooge

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Üle 120 Eesti fotograafi osaleb Fotomuuseumi suurprojektis “Isolatsioonidialoogid”, mis on üks suurimaid Eesti fotograafide koostööprojeke.
Et pakkuda eriolukorra ajaks loomingulist väljundit ning jäädvustada praeguse kummalise olukorra tunnetust, kutsus Fotomuuseum fotograafe ja -kunstnikke pidama omavahel fotograafilist dialoogi. Eriolukorra lõpuni (18. maini) kestev projekt on veebileheküljel http://dialoogid.fotomuuseum.ee/ pidevalt uuenev sõnatu kahekõneline peegeldus isolatsioonile. Vaatajal on võimalik tulla ikka ja jälle “Isolatsioonidialoogide” juurde tagasi ja uurida eraldatuses olemise emotsioonide arengut.
Fotomuuseumi projekti algataja ja vedaja Annika Haas selgitab dialoogide põhimõtteid järgmiselt:
„Kunstnikud on palutud projektis osalema kutsetega ja loovad oma visuaalsed vestlused paarides. Iga foto on vastus vestluspartneri eelnevale fotole ja nii sünnib dialoog. Vestlusteema ei pea ilmtingimata olema otseselt isolatsioonis olemisest. See on projekti ühenduskoht, mis fotograafid omavahel kokku toob. Talletame seda erilist olukorda tunnetuslikult. Fotograafid võivad oma visuaalses kahekõnes rääkida, millest iganes soovivad, sest nii ehk naa on praegune eluline kontekst mõjutatud karantiinist. Projekti eesmärk ja tulemus on iga fotograafi isiklikus isolatsioonitunnetuses tekkinud maailmapildi edasiandmine vaatajaile, selle kaasajas omapärase füüsilise ja vaimse situatsiooni kajastus ajaloolise faktina, kuid samas kunstilises võtmes.”
Isolatsioonidialoogid on inspireeritud peatselt Fotomuuseumis esitletavast Alena Shminke ja Mike Rossi näitusest “Dialoogid”. Kaks kunstnikku, olles ise teineteisest sadu kilomeetreid eemal, alustasid omavahel fotograafilist dialoogi. See viis ootamatute tulemusteni, avades kahe teineteise jaoks täiesti tundmatu inimese sisemaailma, läbielamisi ja maailmatunnetust.
Projekti algatajad ja vedajad on Annika Haas ja Johanna Rannula. Pildiliste kahekõnede töid avaldatakse lisaks „Isolatsioonidialoogide“ veebilehele jooksvalt ka Fotomuuseumi sotsiaalmeedia lehekülgedel (Instagram, Facebook). Eriolukorra möödudes saavad kunstnikevahelised dialoogid raamatuks ja näituseks.

Virtuaalnäituse kujundus: Ann Vaida ja Emily Aalde.
Täname kõiki osalevaid fotograafe!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht